2020-05-27, trečiadienis, 11:51.     Šiandien Girkalnyje saulė teka 05:04, leidžiasi 21:51, dienos ilgumas 16:46.

Velykų belaukiant

2017-04-14, paskelbė Lina Jašauskienė
Velykų belaukiant

Kovo-balandžio mėnesį atšyla orai, pradeda tirpti sniegas. Miške prasiskleidžia mėlynos žibutes, karklų šakelės pasipuošia švelniais kačiukais. Pavasaris- tai gamtos prabudimo laikotarpis, kuris džiugina žmones ir skatina juos kibti į darbus. Be to tai gražių tradicinių švenčių laikotarpis.

Pramedžiavoje organizavome renginį savo krašto gyventojams „Velykų belaukiant“, skirtą mūsų senovės tradicijoms ir papročiams prisiminti, juos populiarinti bei aktyvinti Pramedžiavos krašto aplinkinių kaimų gyventojus, didinti jų saviraišką, bendruomeniškumą, iniciatyvumą ir kūrybiškumą. Buvo  siekiama, kad  renginys taptų tradicinis ir kartu   besikartojantis su naujomis iniciatyvomis iš pačių  kaimo gyventojų.

2017 m. balandžio 11 d. rinkosi Pramedžiavos  ir aplinkinių kaimų  mamos su vaikais į tradicinę kaimo Velykų šventę, prie kurios organizavimo prisidėjo mamos: G. Vaitkuvienė, J. Karvelienė, D. Vaivadienė, R. Vaičkienė, R. Vičiūnienė, R. Rūkštelienė.  Visos jos buvo pasipuošusios ryškiomis skarelėmis, rankose turėjo kadagio ar žilvičio šakelę, vaikų žaidimams reikalingų priemonių. Vaikai ir mamos  buvo  pasiruošę kartu gerai praleisti linksmą popietę. Renginio pradžioje bendruomenės pirmininkė, šio renginio sumanytoja Lina Jašauskienė pakvietė visus prisiminti šv. Velykų tradicijas ir papročius, pažaisti velykinius žaidimus, sužadino vaikų fantaziją, pasakydama, kad šiandien dar kepsime naminius sausainius ir senoviniu būdu dažysime kiaušinius. Mamos papasakojo apie senovinius velykinius papročius ir tradicijas, plakė vaikus kadagio ir žilvičio  šakelėmis, laistė vandenėliu, vaišino ledukais. Linksma buvo tai, kad suaugusieji kartu su vaikais žaidė velykinį futbolą, tinklinį  ir krepšinį,  išbandė jėgas margučių nešimo varžybose. Prisėdus pailsėti, renginio organizatorė Lina pasiūlė vaikams pakviesti Velykų bobutę. O jos pasirodė netgi dvi. Viena vaikus pakvietė kepti sausainius, o antroji- dažyti kaušinius vašku.    

Bendruomenės virtuvėlėje ir salėje vyravo susikaupimas, noras parodyti ką kiekvienas sugeba ir gali  naujo išmokti. Smagu, kad darbui ir kūrybai skirtos 2 valandos nei vienam dalyviui neprailgo.  Šventės pabaigoje susėdę prie bendro stalo skanavo pačių gamintus naminius sausainius, grožėjosi nudažytais margučiais.  

Visų dalyvių geranoriškumas, noras būti kartu, mokytis, geriau pažinti vieni kitus- tai ir yra kultūringa, prasminga, naudinga veikla, kuri buvo skirta artėjančiai velykų šventei. Su šventėmis!

Contact formŠios dienos vardadieniai