2019-12-11, trečiadienis, 02:10.     Šiandien Girkalnyje saulė teka 08:46, leidžiasi 16:01, dienos ilgumas 7:14.

Šviesos stalas Girkalnio darželyje - inovacija ir kūrybiškumo laisvė

2013-06-20, paskelbė Giedrius Germanavičius
Šviesos stalas Girkalnio darželyje - inovacija ir kūrybiškumo laisvė

 „Ar girdėjote, kad vaikas sudarytas iš šimto? Vaikas turi šimtą kalbų, šimtą rankų, šimtą minčių, šimtą būdų galvoti, žaisti ir kalbėti, šimtą, visuomet šimtą būdų girdėti, žavėtis ir mylėti, šimtą džiaugsmų dainuoti ir suprasti, šimtą pasaulių atrasti, šimtą pasaulių išrasti, šimtą pasaulių įsivaizduoti. Vaikas turi šimtą kalbų" - tai Reggio Emilia sistemos įkvėpėjo ir pedagogo Loris Malaguzzi žodžiai.

 

   Pasak žymiojo pedagogo kiekvienas vaikas yra unikalus, atviras, trokštantis žinių, kupinas smalsumo ir nuostabos, noro bendrauti ir pažinti. Jis mokosi vertinti save, pagrįsti savo nuomonę, kritiškai mąstyti, tačiau tuo pačiu ir kurti pilnaverčius ryšius su kitais ir bendrauti.


   Viena pagrindinių iš Italijos atkeliavusio pedagogo Reggio Emilia ugdymo metodo priemonių - šviesos stalas, kurį Girkalnio darželis ugdomojoje veikloje naudoja nuo 2009 metų.


   Kadangi darželyje daug dėmesio skiriama vaiko kūrybiškumo ugdymui, pedagogui reikia ieškoti vis įdomesnių vaiko ugdymo priemonių. O šviesos stalas - tai naujovė, suteikianti motyvacijos ateiti į darželį: namuose susikurti svajonę, o atėjus į darželį ją įgyvendinti ant šviesos stalo. Tai puiki priemonė vaikams žaisti kartu, bendrauti, tobulėti, dėlioti dėliones, įvairius karpinius, žaisti su akmenukais, spalvotais stikliukais, piešti smėliu. Prie šviesos stalo jaunieji kūrėjai gali žaisti grupelėmis ir taip tobulėti kartu.
   Todėl šiais mokslo metais Girkalnio darželio priešmokyklinukai vykdė projektą „Aš kuriu ant šviesos stalo", kuris truko nuo 2013 m. sausio iki pat birželio. Projekto metu vaikai su dideliu susidomėjimu pagal savaitinę ugdomąją temą iš įvairios gamtinės medžiagos, spalvotų stikliukų ir karoliukų, akmenėlių ir sagų konstravo, piešė, dėliojo ir kūrė įvairius paveikslus. Žaisdami prie šviesos stalo vaikai mokosi būti kartu su kitais, bendrauti, bendradarbiauti, draugauti, spręsti iškilusias problemas. Šviesos stalas išlaisvina vaiko kūrybiškumą, įkvepia ir džiugina, atpalaiduoja ir nuramina, skatina kurti drauge.


   Baigus vykdyti projektą, stebint vaikų darbelius, galime teigti, jog šviesos stalas ugdo vaikų kūrybiškumą ir savarankiškumą, lavina smulkiąją motoriką, skatina vaiką bendrauti ir bendradarbiauti, perteikti turimas žinias, būti šalia vienas kito, ugdo vaikų individualumą. 

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Jūratė Jokubauskienė

www.raseiniai.lt

Contact formŠios dienos vardadieniai