2020-06-02, antradienis, 15:04.     Šiandien Girkalnyje saulė teka 04:58, leidžiasi 21:59, dienos ilgumas 17:i.

Šventė, kurioje viskas nuoširdu ir tikra (2)

2019-03-18, Justina Šaulienė
Šventė, kurioje viskas nuoširdu ir tikra

Kovo 11-oji kiekvienam iš mūsų svarbiausia šventė. Kovo 11-oji - atgimusios Lietuvos šventė, jos garbės ir orumo atkūrimo diena. Prieš 29 metus Kovo 11-tą mums buvo iškovota galimybė. Galimybė gyventi vieningai ir teisingai, galimybė patiems tvarkytis savo gyvenimą laisvoje Lietuvoje, didžiuotis kiekviena laisvėje pragyventa diena.

 

Šią iškilią dieną švęsti Girkalnio miestelyje rinkosi būriai žmonių iš visos seniūnijos. Kaimų bendruomenės „Girkalnis“ salė niekaip netalpino visų norinčių, buvo ankštoka, todėl glaudėme kėdę prie kėdės, žmogų prie žmogaus, kad tik kuo daugiau mūsų patirtume šį gražų bendruomeniškumo jausmą.

 

Nuoširdžius sveikinimus susirinkusiems išdainavo Girkalnio pagrindinės mokyklos mokinukai, trankią polkutę sušoko šokėjėliai. Pasveikinę vieni kitus su nekantrumu laukėme  svarbiausio šventės momento – nominantų paskelbimo, kuriems bus įteiktos trispalvės.

 

Kasdieniam gyvenime nėra didvyrių. Kasdieniam gyvenime yra pareiga, noras, galimybės, pastangos. Kaip mes išnaudojame šias galimybes, taip kuriame savo ateitį.Kovo 11-tosios šventėje, jau tradiciškai,  septintąjį kartą, pasidžiaugėme kukliais, bet kilniais paprastų Girkalnio seniūnijos  žmonių darbais. Nominantus rinko visos Girkalnio seniūnijos bendruomenės.

 

Biliūnų bendruomenė ir  seniūnaitis Kazimieras Vaitkevičius gražių žodžių negailėjo ir už nuoširdumą, supratimą, pagalbą, sugebėjimą greitai adaptuotis naujoje vietoje, patarimus ir pritarimus trispalvę atiteikė Biliūnų bendruomenės naujakuriui Vainiui Baltkojui.

 

Pramedžiavos bendruomenės pirmininkė Lina Jašauskienė ir seniūnaitis Jonas Vaičaitis nuoširdžius padėkos žodžius ir vėliavas, už aktyvumą, už rūpestį savo kaimui, jo istorijos saugojimą, už nuolatinį dalyvavimą projektinėse veiklose, nuolatinį dėmesį kaimo žmogui, skyrė Nijolei ir Vytautui-Stasiui Kleivoms, bei Onutei Bajorinienei.

 

Sakoma, gerumo nepaliesi. Jį gali tiktai pajusti ir padovanoti kitam žmogui. Yra žmonių, kurie savo buvimu skleidžia gerumą kitiems. Yra žmonių, kurių nuoširdus darbas pakylėję virš pilkos kasdienybės, sumažina rūpesčių naštą. O kas tie žmonės Girkalniobendruomenėje? Ką pastebėjo ir išrinko kaimų bendruomenės „ Girkalnis“ aktyvas? Tai  Sigutė ir Antanas Vaitiekūnai – už meilę muzikai, kuri skamba visose šventėse, už kūrybinį darbą, nuoširdžius Sigitos posmus virtusius Antano kurtomis dainomis. Už darbščias rankas, kurių visada trūksta puoselėjant bendruomenės namus ir aplinką, už rūpestingai atliktus darbus, už pastebėjimą ir neprašomą pagalbą, už žmogišką supratimą, trispalvė įteikta Artūrui ir Reginai Klevinskams.

 

„Atsidavimo savo darbui nesuvaidinsi…“ Šiais šiltais žodžiais bendruomenės žmonės kalba apie jauną, perspektyvią Girkalnio ambulatorijos gydytoją Aistę Malinauskienę.Už  gydytojos atsidavimą darbui Girkalnyje, už dėmesį kiekvienam apsilankiusiam jos kabinete, už profesionalumą, už gebėjimą bendrauti,gebėjimą išvyti ligą ir liūdesį, visi girkalniškiai išreiškė padėka gydytojai įteikdami trispalvę.Po apdovanojimo gydytoja Aistė palinkėjo mumsgyvenimo be skausmų, o kad tai neįvyktų, svarbiausia, rūpintis savimi ir, pajutus kokius nors negalavimus, neaptarinėti jų su draugais ar kaimynais, o laiku suskubti pas gydytoją.

 

Girkalnio pagrindinės mokyklos bendruomenė šiemet teikė dvi trispalves: už aktyvų darbą mokyklos savivaldoje, nuolatinę pagalbą organizuojant įvairias veiklas, padrąsinimus, paskatinimus apdovanota ilgametė mokyklos tarybos atstovė Jūratė Dulevičienė. Antroji trispalvė atiteko Girkalnio pagrindinės mokyklos jaunųjų šaulių  būrio vadei  Karolinai  Beigaitei. Už atkaklumą siekiant tikslo, už atstovavimą jaunuosius šaulius  rajone, respublikoje, už pasiektus rezultatus šioje veikloje merginai apdovanojimą įteikė Raseinių rajono savivaldybės narys, Jaunųjų šaulių būrelio vadovas, Ariogalos 209-osios šaulių  kuopos vadas Andrius Bautronis.

 

 Visi žmonės yra verti mūsų pagarbos. Tačiau pergalę laimi tas, kas daro daugiau negu pasakyta, kas dirba ne tik už atlygį, kas aukoja savo laisvalaikį.Šiandien mes turime galimybę įvertinti žmones, kurie dabartiniu laikotarpiu stengėsi truputėlį daugiau, kad būtume labiau matomi, labiau pastebėti, labiau įvertinti.

 

Girkalnio seniūnijoje panaikinus „Raseinių komunalinės paslaugos“ padalinį atsakingu už visus ūkinius darbus liko seniūnas ir „tuščiomis rankomis“, nes visas buvęs ūkinis inventorius iškeliavo. Pradžia buvo labai sunki, neaprėpiama, ir daug kur nesuprantama. Bet nėra to blogo, kas neišeitų į gerą. Gyvenimas tarp žmonių ir su žmonėmis visada duoda rezultatą, nes į pagalbą suskubo ūkininkai, ir, kas svarbiausia, jaunimas. Neprašyti, nekviesti kūrė savo galingą techniką ir iškritus sniegui valė  kelius, prireikus vežiojo smėlį, žvyrą, sugriebtus lapus, šakas, jas smulkino, vežė iškirstus medžius, padėjo atnaujinat šaligatvius, genint medžių šakas pakelėse, trukdančias pravažiuoti jų technikai.  Tai tik maža dalis gerų  darbų, kuriuos darė be atlygio.

 

Už nuoširdų bendradarbiavimą, pareigos supratimą, nesavanaudišką poelgį seniūnijos žmonių labui, už miestelio gerovės kūrimą, už pagalbą kai jos labiausiai reikia, už savanoriškumo pavyzdį,  trispalvės įteiktos jauniesiems ūkininkams Mariui Andraičiui ir Audriui Dambrauskui, ūkininkų Vidos Dambrauskienės ir Nauriaus Melėšiaus kolektyvams. Šių žmonių  dėka vyksta maži stebuklai, bet dideli ir gražūs darbai.

 

Lietuviškos trispalvės  - gražus paraginimas visiems mums sekti apdovanotųjų pavyzdžiu. Tai tarsi įrodymas, kad visų žmonių pastangos yra pastebimos ir labai vertinamos.

 

 Šventės kulminacija – skambus, linksmas, grupės „Žemaitukai“ koncertas, kurį dovanojo Edmundas ir Aušra Ignatavičiai, Vida Dambrauskienė, kaimų bendruomenė „Girkalnis“ ir šaunieji  Girkalnio seniūnijos seniūnaičiai Virginijus Kybartas, Jūratė Dulevičienė, Jonas Vaičaitis, Rimantas Kleiva, Kazimieras Vaitkevičius. Ačiū, jums mielieji, už nuostabią dovaną, už jūsų dosnumą, už norą švęsti linksmai, už  malonias akimirkas, puikią nuotaiką ir gerai praleistą laiką kartu.

 

 Kovo 11-osios šventė Girkalnyje buvo prasminga ir jaudinanti. Tai buvo labai nuoširdu ir tikra.

 

  Girkalnio seniūnijos seniūnė Justina Šaulienė

Contact form

 

pastebėjimas 2019-03-19 14:00:04 IP: 195.182.82.194

Aš žinau - norint įdėti - reikai turėti. jei paveikslavote ir turite -mielai patalpinsiu. Šiuo atveju yra taip.

 

Nežinau 2019-03-19 08:34:50 IP: 82.135.192.198

Biliūnų ir Pramedžiavos nominantų nuotraukos netilpo...tik girkalnišių... Liūdnoka!Šios dienos vardadieniai