2021-02-27, šeštadienis, 18:27.     Šiandien Girkalnyje saulė teka 07:24, leidžiasi 18:02, dienos ilgumas 10:37.

Seniūnų sueigos pirmininke išrinkta Girkalnio seniūnė J.Šaulienė

Seniūnų sueigos pirmininke išrinkta Girkalnio seniūnė J.Šaulienė

Praėjusioje rajono seniūnų sueigoje buvo išrinktas naujas jos pirmininkas, kuris pakeitė į užtarnautą poilsį išėjusį buvusį Raseinių miesto seniūną Joną Elzbergą. Taip pat buvo aptarti aktualūs visoms seniūnijoms klausimai.

 

   Daugiausiai balsų – dviems kandidatams

   Rinkimų kova dėl naujo seniūnų lyderio buvo itin atkakli – prireikė net dviejų turų. Pirmajame – Girkalnio seniūnijos seniūnė Justina Šaulienė ir jos kolega – Raseinių seniūnijos seniūnas Rolandas Klusas surinko po 3 balsus ir varžėsi antrame ture. Tačiau ir jame laimėtojas nepaaiškėjo – abu kandidatai surinko po 5 balsus. Tuomet rinkimų komisijai teko prisiminti šio konkurso nuostatus, kurie teigia, kad lygiųjų atveju pirmenybė atitenka vyresnio amžiaus kandidatui. Pagal šį punktą pranašumą turėjo Girkalnio seniūnė J.Šaulienė, kuri tapo seniūnų sueigos pirmininke. Dabar ji koordinuos visų rajono seniūnijų veiklą ir bendradarbiavimą jiems aktualiais klausimais, atstovaus kolegoms įvairiuose renginiuose, pasitarimuose su Savivaldybės administracijos vadovais, specialistais ir visą informaciją perduos rajono seniūnijoms joms priimtinais kanalais.

 

   Tokiu būdu aktualios seniūnijoms žinios pasieks greičiau ir mažesnėmis sąnaudomis. Dėl bendro pobūdžio informacijos ar kasdienių klausimų visiems rajono seniūnams nereikės kelias valandas sėdėti Savivaldybėje susirinkimuose. Tą laiką jie galės skirti tiesioginėms savo pareigoms.

 

   „Jonas Elzbergas puikiai susidorojo su seniūnų seniūno pirmininko užduotimis ir aukštai pakėlė šios visuomeninės pareigybės kartelę. Tikimės, kad ir Justina bus pakankamai veikli, išradinga, vienys visus savo kolegas ir juos nuteiks dar geriau darbuotis. Toks postūmis paprastai atsiranda su kiekviena nauja pertvarka“, – pasveikinęs J.Šaulienę tarė Savivaldybės administracijos direktorius Remigijus Ačas.

 

   Naujoji seniūnų sueigos pirmininkė, matyt, nesitikėjo šių pareigų, todėl iš pradžių buvo šiek tiek susijaudinusi.

 

   „Ir be šių pareigų turiu pakankamai veiklos, bet jei man teko naujas iššūkis, jį priimu, kaip didelę atsakomybę ir pareigą. Kartu su kolegomis dirbsime bendram visų Raseinių krašto gyventojų labui“, – lakoniškai pabrėžė J.Šaulienė.

 

   Darbai turi būti matomi

   Darbuotis sutelktai, gerai atlikti pareigas, kad gyventojai būtų maitinami ne pažadais, o akivaizdžiai pajustų naudą – toks yra Savivaldybės administracijos vadovų reikalavimas visiems seniūnams. Vasarą buvo apsilankyta ne vienoje seniūnijoje, tikrinta, kaip šienaujamos jų teritorijų viešosios erdvės, tvarkomi keliai, kokia yra padėtis su apleistais, vaiduokliais virtusiais pastatais. Šiuo metu administracijos vadovai nuolat primena seniūnams tvarkyti krintančių medžių lapus ir šakas, rūpintis gatvių ir kelių priežiūra, nepamiršti ir kitų rudens darbų.

 

   Tačiau problemos operatyviai sprendžiamos ne visose seniūnijose, kai kurių teritorijose netvarkomi net turistams patrauklios vietos. Tuo įsitikino praėjusią savaitę Savivaldybės administracijos vadovo įsakymu sudaryta komisija, apsilankiusi šiuose objektuose ir pateikusi patikrinimo rezultatus su nuotraukomis. Tuo įsitikino ir pats Savivaldybės administracijos direktoriaus R.Ačas ir direktoriaus pavaduotojas Darius Ulickas, apsilankę Viduklėje. Gamyklos gatvėje jie užtiko jau du mėnesius gulinčią medžių šakų krūvą, šalikelėje išsidraikiusius lapus.

 

   R.Ačas sukritikavo tokį aplaidumą ir pabrėžė, kad bus atliktas tarnybinis patikrinimas ir išsiaiškinta, kodėl netvarkomos apleistos teritorijos. Viduklės seniūnijos seniūnė Daiva Ulinskienė atskirai sulaukė administracijos direktoriaus pastabų ir dėl galimai netvarkingos žmonių, atliekančių visuomenei naudingus darbus, dokumentacijos.

 

   Visuomenei naudinga veikla yra labai svarbi kiekvienoje seniūnijoje, tačiau dar pasitaiko atvejų, kai į šiuos darbus žvelgiama atsainiai. Manoma, kad dar kai kuriems socialines pašalpas gaunantiems ir galintiems padirbėti visuomenės labui asmenims vis dar pavyksta susitarti su medikais arba seniūnijų darbuotojais ir išsisukti nuo darbų. Į tai bus kreipiamas atitinkamas dėmesys, kad tokių veltėdžių neliktų.

 

   Kita informacija

   Ekonomikos ir ūkio departamento Architektūros ir teritorijų planavimo vyresnioji specialistė, ekologė Vilma Kundrotienė taip pat priminė seniūnams, kad iš karto reikia sutvarkyti ir išvežti į nustatytą vietą nugenėtas medžių šakas, kad nepūpsotų jų krūvos ir dėl to gyventojai nesiskųstų. Leidimas genėti medžių šakas ir juos kirsti yra išduodamas vieniems metams, todėl šių darbų nereikia atidėlioti.

 

   Šiuo metu jau yra parengtos taisyklės, kuriems medžiams ir kuriose vietose augantiems, tokio leidimo nereikia. Šios taisyklės bus dar svarstomos Tarybos posėdyje. Jose pakeisti augančių arba naujai sodinamų želdinių atstumai, gyvatvorių aukštis. Laikantis šių taisyklių bus išvengta įvairių nesusipratimų ir kaimynų skundų. Seniūnijų vadovai ir kiti darbuotojai turi tai žinoti ir informuoti gyventojus.

 

   Bendrųjų reikalų ir informacinių technologijų skyriaus vedėjas Rimantas Simonavičius pranešė, kad lapkričio mėnesį Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) teks pateikti informaciją, kaip seniūnijų gyventojams, ypač su negalia, per rinkimus yra pritaikytos balsavimo patalpos ir įranga.

 

   „Per praėjusius rinkimus rinkdamas šią informaciją įsitikinau, kad iš 46 mūsų rajono rinkimų apylinkių 26-ios neatitiko normatyvinių reikalavimų. Dabar turime pranešti, kurios patalpos atitinka šiems reikalavimams, kurios neatitinka, kodėl ir kokių priemonių bus imtasi trūkumams pašalinti“, – sakė R. Simonavičius. Skyriaus vedėjas paprašė seniūnų išsiaiškinti, kokia yra padėtis šiuo klausimu ir kokios pagalbos jiems reikia.

Contact formŠios dienos vardadieniai