2020-06-02, antradienis, 14:51.     Šiandien Girkalnyje saulė teka 04:58, leidžiasi 21:59, dienos ilgumas 17:i.

Ruduo-projektų metas

2017-09-17, paskelbė Lina Jašauskienė
Ruduo-projektų metas

Pramedžiavos kaimų bendruomenės narių veikla  aktyvi: dažnai organizuojami įvairūs renginiai, vykdomi projektai. Bendruomeninė  veikla vykdoma ištisus metus. Tačiau šių metų kovo mėn. pastebėjome, kad genda centrinio šildymo sistema. Teko visų renginių metu naudoti elektrinius šildymo prietaisus. Toks patalpų šildymo būdas kaimo bendruomenei yra neefektyvus ir neekonomiškas.

Pramedžiavos kaimų bendruomenės nariai, 2010 m. vykdydami valstybės paramos bendruomenėms remti projektą, įvedė centrinio šildymo sistemą. Projekto lėšomis buvo nupirkti radiatoriai ir jiems sujungti reikalingos santechnikos prekės. Taupydami lėšas, bendruomenės nariai pastatė seną, nuo Pramedžiavos pagrindinės mokyklos uždarymo  likusį kieto kuro katilą. Šiais metais senas kieto kuro katilas prakiuro, nėra galimybės jį suremontuoti. Todėl tapo  būtina įsigyti naują kieto kuro katilą.

         2010 m. bendruomenės nariai pastatė iš senų vamzdžių kaminą, kuris neapšiltintas. Dėl geresnio dūmų praėjimo šį kaminą reikia keisti. 

Dėl centrinio šildymo atnaujinimo  kreipėmės į Raseinių rajono savivaldybės kaimo plėtros komitetą su projektine paraiška „Pramedžiavos kaimų bendruomenės centrinės šildymo sistemos atnaujinimas“. Mūsų kaimo bendruomenei buvo skirta 1100,00 Eur suma, už kurią įsigijome kieto kuro katilą ir pastatėme naują kaminą. 

Šį rudenį įgyvendinamas dar vienas projektas- „Pramedžiavos kaimo ir aplinkinių kaimų seniausieji pastatai“. Pagrindinėms veikloms- išsamių žinių surinkimui apie Pramedžiavos ir aplinkinių kaimų  pastatų gyvavimo praeitį ir dabartį įgyvendinimui pasikvietėme  savanorių, iš jų bus sudarytos 5 darbo grupės po 1-2 žmones, į kurių sudėtį įtrauksime ir jaunimo atstovų. Mūsų šaunieji savanoriai: Simona Petkutė, Vidutė Vaičaitienė, Jonas Vaičaitis, Nijolė Kleivienė, Erika Neverdauskienė, Kristina Budrikienė, Donata Vaivadienė.

Pirmiausia buvo renkama informacija apie senovinius pastatus, susitikta su pastatų šeimininkais. Kadangi yra pastatų, kurie yra negyvenami, informacija apie savininkus buvo tikslinama su Girkalnio seniūnijos darbuotojais.  Buvo tariamasi su savininkais dėl leidimo senuosius pastatus fotografuoti ir juos talpinti į leidinį.

Vėliau visų pastatų savininkų pasakojimai buvo perrašomi į kompiuterį, renkami tekstai, aptariamos ir perkeliamos leidiniui tinkamiausios  nuotraukos, maketuojama medžiaga. Leidinį išleido leidybinė firma.

Projekto baigiamojoje šventėje „Trapi senovinė būtis“ pristatysime leidinį „Pramedžiavos kaimo ir aplinkinių kaimų seniausieji pastatai“ ir surengsime senųjų pastatų  fotoparodą. Į šventę pakviesime projekto dalyvius,  savo ir kaimyninių bendruomenių narius, Girkalnio seniūnijos atstovus, Raseinių krašto istorijos muziejaus darbuotojus.

Contact formŠios dienos vardadieniai