2020-06-02, antradienis, 14:34.     Šiandien Girkalnyje saulė teka 04:58, leidžiasi 21:59, dienos ilgumas 17:i.

Rudens paradas Pramedžiavoje

2017-11-23, paskelbė Lina Jašauskienė
Rudens paradas Pramedžiavoje

 „Metų ratas sukasi kartu, ramindamas ir vėl budindamas gyvybės ratą. Kaip greitai jis sukasi- nespėjame skaičiuoti dienas, valandas, atrodo, kad net naktis per trumpa. Bet sukdamasis šis ratas atneša daug gyvenimo margumynų: naujų veidų, pažinčių, įvairios veiklos, stebime pasikeitimus, džiaugiamės rezultatais. Šiandien gamtos ciklo stotelė- ruduo. Rudens pabaiga. Diena, kai galime aptarti  žemės išaugintas gėrybes, pasakiškas spalvas, geranoriškus mūsų krašto  žmonių darbus.“  

Šiais gražiais žodžiais šventės vedėjai Bronė Krencienė ir Andrius Tamošaitis pasveikino visus, susirinkusius lapkričio 18 d. į  Pramedžiavos kaimų bendruomenės narių  besisukančio metų rato įvykdytų veiklų aptarimą, kitaip tariant rudenišką paradą. Rudeniškame parade dalyvavo: Raseinių rajono meras Algirdas Gricius, Raseinių rajono mero pavaduotoja Gitana Rašimienė, Raseinių rajono tarybos narys, kaimo reikalų plėtros, ekologijos ir teritorijų planavimo komiteto pirmininkas Romualdas Zubiela, Girkalnio seniūnė Justina Šaulienė, Plikų kaimo bendruomenės pirmininkė Vilma Šegždienė, Įmonės „Autolera“ savininkas Ramūnas Paulauskas.

Pramedžiavos kaimo bendruomenės pirmininkė Lina Jašauskienė pristatė 3 vykdytus projektus. Du projektai buvo teikti  Raseinių rajono kaimo reikalų plėtros, ekologijos ir teritorijų planavimo komitetui, kuris  patvirtino 2100 eurų finansavimą, o  2017 m. Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos gerinimo 2017-2019 metų veiksmų planą įgyvendinti pagal 2.3 priemonę remti bendruomeninę veiklą savivaldybėse Girkalnio seniūnaičių sueigoje pramedžiuviškiams buvo paskirta - 433 eurai. Trūkstamas lėšas centrinio šildymo remontui, bendruomenė panaudojo iš savo sukauptų nario mokesčio lėšų. Už patarimus, vykdant  šiuos projektus pirmininkė dėkojo Raseinių rajono tarybos nariams Aldonai Radčenko ir Romualdui Zubielai.

Pramedžiavos kaimų bendruomenės projektai ne tik gerina materialinę bazę, bet ir skatina kultūrinio gyvenimo plėtotę, puoselėja etnokultūrines tradicijas: bendruomenės nariai veda liaudies amatų edukacinius užsiėmimus, dalyvauja etnokultūrą puoselėjančiuose renginiuose. Jau treti metai iš eilės dalyvauja Raseinių rajono savivaldybės nevyriausybinių organizacijų projektų finansavimo konkurse. Šiais metais buvo teiktas ir laimėtas projektas  „Pramedžiavos kaimo ir aplinkinių kaimų seniausieji pastatai“.

            Pramedžiavos ir aplinkiniuose kaimuose yra senų pastatų, statytų praeito šimtmečio pradžioje. Tai mediniai, trapūs statiniai, kurie turi savo senovinį architektūrinį sprendimą bei savo gyvavimo istoriją. Vieni iš jų dar turintys gyventojus, kiti- turintys tik savininkus. Šiems pastatams sunykus, neliks jokio prisiminimo apie šio krašto senovinę architektūrą. Kad taip neatsitiktų mūsų kaimo aktyvistai  Vidutė ir Jonas Vaičaičiai, Simona Petkutė, Nijolė Kleivienė, Donata Vaivadienė, Erika Neverdauskienė,  Kristina Budrikienė, vadovaujami pirmininkės Linos Jašauskienės  rinko  informaciją apie esamus senovinius pastatus, juos fotografavo, sistemino surinktą medžiagą, maketavo leidinio formatą. Taip  buvo išleistas ir šventės dalyviams pristatytas leidinys „Pramedžiavos kaimo ir aplinkinių kaimų seniausieji pastatai“. 

Šventę papuošė gražios rudeniškos nuotraukos. Tai rugsėjo- spalio mėnesiais vykusio fotokonkurso „Rudens spalvos“ rezultatas. Fotoparodoje buvo eksponuojamos Simonos Petkutės, Vidutės Vaičaitienės, Ugnės Vičiūnaitės, Gabrielės Tamošaitytės, Erikos Diškevičiūtės fotografuotos nuotraukos.

Neliko nepaminėti nuoširdūs kaimo  bendruomenininkai, kurie  atliko įvairius savanoriškus darbus ir padėjo įgyvendinti projektus. Visiems buvo įteikti kaimo amatininkų pagaminti suvenyrai.

Mūsų kaimo žmonės dirba ranka rankon. Lietuviai seniai žinojo kad „vienas duoną suvalgysi, o darbo vienas nepadirbsi“. Po darbų geriausias poilsis- melodinga daina, uždegantis valsas, tranki polka. Visos šventės metu intarpuose muzikavo ir dalyvius džiugino Pramedžiavos kaimo kapela ,,Alksna“ ir kaimo dainininkai.

Ruduo dovanoja ne tik pilnas kraites rudens gėrybių, bet ir džiugina mūsų akis žėrinčiomis spalvomis. Trapus šis grožis – savaitė, kita, ir rudens spalvų simfonija baigsis… o taip norėtųsi, kad tai tęstųsi kuo ilgiau...

Pasibaigė rudeniškas paradas, bet metai sukasi toliau, atnešdami naujus iššūkius ir veiklas. Tikimės, kad Pramedžiavos kaimo žmonių noras puošti savo kraštą gražiais darbais bus matomas kitų metų rudeniškame parade.

 

 

Pramedžiavos kaimų bendruomenės narė Vidutė Vaičaitienė

 

Contact formŠios dienos vardadieniai