2020-08-12, trečiadienis, 23:42.     Šiandien Girkalnyje saulė teka 06:02, leidžiasi 21:09, dienos ilgumas 15:6.

Projektas Pramedžiavos kaimų bendruomenės veiklos stiprinimas

2018-12-04, paskelbė Lina Jašauskienė
Projektas  Pramedžiavos kaimų bendruomenės veiklos stiprinimas

2018 m. nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2017–2019 metų veiksmų plano įgyvendinimo 2.3 priemonės „Remti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ įgyvendinimo konkurso projekto Pramedžiavos kaimų bendruomenės veiklos stiprinimas“ pristatymas.

Pramedžiavos kaimų  bendruomenė per pastaruosius keletą metų įsirengė 2 dideles patalpas, kuriose vyksta susitikimai, koncertai, edukacinės programos, parodos, popietės ir kiti renginiai.  Į vieną iš patalpų veda seni (įrengti apie 1985m.), aptrupėję laiptai. Nesaugu šiais laiptais naudotis vaikams  ir ypač vyresniems kaimo gyventojams: kyla grėsmė, paslysti ant nutrupėjusių duženų, nėra galimybės įsikibti, nes laiptų kraštai turi aštrias briaunas. Todėl būtina šiuos dažnai naudojamus laiptus atnaujinti.

2018-07-17 Pramedžiavos kaimų bendruomenės valdybos narių susirinkimo metu buvo priimtas nutarimas remontuoti laiptus, vedančius į vieną iš patalpų. Bendruomenės nariai nutarė, kad patys įsigys laiptams remontuoti reikalingas medžiagas trinkeles ir plyteles.  Bendruomenei šio projekto metu reikalinga įsigyti likusias medžiagas, gruntą, klijus, cementą. Taip pat Pramedžiavos kaimų bendruomenės narių tarpe nėra asmens, mokančio klijuoti plyteles ir trinkeles, todėl būtina pirkti laiptų remonto paslaugą.

Kai kuriems darbams, reikalingiems paruošti laiptus remontui bei po remonto sutvarkyti aplinką. 2018-09-12 ir 2018-11-20 buvo suorganizuotos bendruomenės narių talkos. Gyventojai nuėmė senus akmenis, surinko duženas, sunešė reikalingas remontui medžiagas(trinkeles ir plyteles), sutvarkė šalia esančią veją ir gėlyną.

 Šio projekto metu  Pramedžiavos kaimų bendruomenės nariai iš savo nario mokesčio lėšų nupirko reikalingas medžiagas: trinkeles ir plyteles. 2018 m. lapkričio mėn. pabaigoje buvo skirtos lėšos projekto įgyvendinimui. Mūsų mums buvo patvirtinta 424,00 Eur suma. Už šiuos pinigus buvo pirktos įvairios medžiagos (gruntas, klijai plytelėms, plytelių glaistas) bei įsigyta iš privataus asmens, turinčio verslo liudijimą, plytelių ir trinkelių klijavimo paslauga.  

Atnaujinus laiptus, vedančius į pastatą, viešo naudojimo patalpos tapo geriau pritaikytos bendruomenės poreikiams. Projekto metu laiptų pakopos buvo išklijuotos trinkelėmis, o laiptų viršus plytelėmis.

Pramedžiavos kaimo bendruomenės nariai saugiai gali naudotis atnaujintais laiptais: daugiau įvairaus amžiaus gyventojų gali dalyvauti rengiamuose įvairiuose renginiuose, vykdomuose projektuose.

Contact formŠios dienos vardadieniai