2020-05-27, trečiadienis, 12:43.     Šiandien Girkalnyje saulė teka 05:04, leidžiasi 21:51, dienos ilgumas 16:46.

Pramedžiuviškių kelionė: Benediktinų vienuolynas, Žemaitijos sostinė, pramogos prie jūros

2016-08-15, paskelbė Lina Jašauskienė
Pramedžiuviškių kelionė: Benediktinų vienuolynas, Žemaitijos sostinė, pramogos prie jūros

Žmogaus laimė - sveika šeima, darbas, materialinė gerovė, bet tai  ne viskas,  ko reikia žmogui, kad jaustų gyvenimo pilnatvę. Jam reikia, nors trumpos poilsio minutės, atitrūkimo nuo kasdienio darbo, įprastos  aplinkos pakeitimo. Pramedžiavos  kaimų bendruomenė šiais metais kasmet suplanavo išvyką „Pramedžiava-Palendriai-Telšiai-Palanga-Pramedžiava“, kurios metu   kaimo žmogus galėtų pabūti tarp savų, pabendrauti.

Išaušus gražiam ir gaiviam rugpjūčio 9-osios rytui Pramedžiavos kaimų bendruomenės nariai sėdo į autobusą, vairuojamą visiems gerai pažįstamo Romo,  ir leidosi į pažintinę poilsinę kelionę. Kelionės pradžioje bendruomenės pirmininkė Lina užsiminė, kad visų laukia staigmena. Raseiniuose mūsų laukė žymūs žmonės: seimo narys Remigijus Ačas, Raseinių rajono tarybos narys Romualdas Zubiela bei seimo nario padėjėja Jūratė Garliauskienė. Jie visiems kelionės dalyviams įteikė „Rasų judėjimo“  gėrybes: dešros, dešrelės, įvairūs žuvies delikatesai. Kartu gavome gerą porciją nuoširdžių linkėjimų.

 Kelionės pradžia-puiki. Važiuojam į  Palendrių vienuolyną(Kelmės raj.). Daugeliui mūsų tai buvo pirmas susipažinimas su benediktinų vienuolių gyvenimu. Mus pasitiko puikiai kalbantis lietuviškai benediktinas vienuolis, kuris prieš 18 metų atvyko iš Amerikos. Klausėmės  pasakojimo  apie   vienuolių gyvenimą, jų darbus, grožėjomės sutvarkyta vienuolyno aplinka, skanavome vienuolių gaminamų saldumynų, domėjomės   kremais pagamintais iš Palendrių pievų  surinktų žolelių. Buvom pakviesti į vienuolių parduotuvėlę ir  įsigijome šių produktų.    

Žinodami, kad Telšiai šiais metais yra paskelbti 2016 m. Lietuvos kultūros sostine, panorom  aplankyti žymiųjį Žemaitijos miestą. Smagiai riedant vingiuotais ir kalvotais keliais,  pasiekėme Telšius. Mūsų grupę sutiko charizmatiškas, turintis puikų humoro jausmą,  gidas Andrius. Žemaitis  supažindino mus su  Telšių miesto istorija, aplankėm nemažai žymių miesto vietų. Dvi valandos Telšių mieste pralėkė akimirksniu. Galutinis ekskursijos tikslas buvo aplankyti pajūrį. Kaip vasara be jūros, be bangų, be įžymiosios Basanavičiaus gatvės. Gaila, bet oras buvo nepalankus maudynėms, tačiau mūsų tarpe atsirado drąsuolių, kurie nepraleido progos įlysti į šaltoką, labai banguotą jūros vandenį. Tuo tarpu mažieji kelionės dalyviai pabuvojo karuselėse, pabraidžiojo banguota pakrante, o vyresnieji- tiesiog ramiai pasimėgavo gaiviu pajūrio oru. Vakarop šiek tiek pavargę, bet su puikia nuotaika sėdome į autobusą ir leidomės klegėdami namo.

Už geranorišką pagalbą  organizuojant  išvyką „Pramedžiava-Palendriai-Telšiai-Palanga-Pramedžiava“ sakome Ačiū  mūsų rajono išrinktiems seimo nariams: Remigijui Ačui, Edmundui Jonylai, Gintautui Mikolaičiui, Dariui Ulickui bei Raseinių rajono savivaldybės nariams: Romualdui Zubielai ir Vaidui Kuzmarskiui.

 

Pramedžiavos kaimų bendruomenės valdybos narė Bronė Krencienė

Contact formŠios dienos vardadieniai