2021-02-26, penktadienis, 22:51.     Šiandien Girkalnyje saulė teka 07:27, leidžiasi 18:00, dienos ilgumas 10:33.

Pramedžiavos kaimo bendruomenės muziejaus veiklos viešinimas

2019-12-03, paskelbė Lina Jašauskienė
Pramedžiavos kaimo bendruomenės muziejaus veiklos viešinimas

 

Kaimo bendruomenės nariams lankantis pas Pramedžiavos ir aplinkinių kaimų  gyventojus pastebėta, kad šio krašto žmonės yra išsaugoję daug senovinių buities daiktų  puodynių, lagaminų, lovatiesių, geldų, vaiko lopšį, verpimo ratelių, siūlų suktukų ir kt.) bei baldų (kraičio skrynių, spintų, lovų ir kt.), kurie jiems nereikalingi ir jie teigia, galėtų senovinius daiktus padovanoti. Bendruomenės pirmininkei gimė idėja kurti Pramedžiavos kaimų bendruomenės muziejų. Buvo sudaryta darbo grupė, kuriai vadovauti paskirti kaimo šviesuoliai Vidutė Stanislava ir Jonas Vaičaičiai. Jie būsimam muziejui pradėjo rinkti eksponatus ir talpino Pramedžiavos kaimų bendruomenės patalpose, vienoje iš 2008 m. uždarytos pagrindinės mokyklos klasės kabinetų.

Kitame buvusios mokyklos kabinete pradėtas įrenginėti Pramedžiavos mokyklos istorinis atminimas: ruošiama mokyklos klasė, kurioje sutalpinami visi svarbesni ir išlikę mokyklos laikus menantys daiktai: suolai, lenta, klasių žurnalai, vaikų darbai, mokymo priemonės ir kt.. Šiai ekspozicijai vadovauti paskirtos Onutė Bajorinienė ir Angelė Račienė.

 Mokyklos patalpos senos, vidaus remonto darbai neatlikti 11 metų: sienų dažai nutrupėję, nuo langų ir grindų nusilupę dažai. Bendruomenės nariai nuskuto klasės kabinetų sienas, nuvalė langus, nušveitė grindis. Dviejuose kabinetuose buvo įkurti muziejai - senosios buities ir mokyklos istorijos. Bendruomenės nariai nudažė šių  klasės kabinetų langus ir grindis.

Atnaujinus buvusios mokyklos patalpas, buvo paruoštos dvi muziejaus ekspozicijų salės, kuriose planuojami organizuoti įvairūs pristatymai, edukacinės programos ir kiti renginiai. Pramedžiavos kaimų bendruomenės nariai su naujai įkurtu muziejumi supažindino visus savo kaimo, aplinkinių kaimų ir rajono gyventojus, 2019 m. spalio 12 d. buvo suorganizuota muziejaus atidarymo šventė, kurioje pasirodė bendruomenės meno saviveiklininkai, buvo pristatyti muziejų kūrimo etapai ir ekspozicijos.

Vykdant veiklą muziejuje, pastebėta, kad muziejaus lankytojams trūksta informacijos apie muziejų: informacijos apie eksponatus, juos dovanojusius asmenis. Bendruomenės nariai nutarė dalyvauti Kaimo plėtros programos projektų konkurse,  kreipėsi į Raseinių rajono savivaldybės Kaimo reikalų, ekologijos ir teritorijų planavimo komitetą su paraiška „Pramedžiavos kaimų bendruomenės muziejaus veiklos viešinimas“. Gavę projektui finansavimą, bendruomenės nariai įvykdė projektą:  įsigijo kanceliarinių prekių ir patys paruošė informacinę medžiagą apie muziejų ir eksponatus, išleido apie muziejų informacinį lankstinuką, įsigijo knygą svečių nuomonei fiksuoti.

 

 

Bendruomenės pirmininkė Lina Jašauskienė

 

 

 

Contact formŠios dienos vardadieniai