2021-02-27, šeštadienis, 16:52.     Šiandien Girkalnyje saulė teka 07:24, leidžiasi 18:02, dienos ilgumas 10:37.

Pramedžiaviškių rudens derliaus pynė

2019-10-17, paskelbė Lina Jašauskienė
Pramedžiaviškių rudens derliaus pynė

Kaip gerai, kad žmonės gali ir laukus gražiai apsėt

Ir subėgę po darbelių, vakaronėj pailsėt...

 

 

O kad subėgo, tai tikrai matyt buvo dėl ko...

Darganotas ir lietingas spalio 12 dienos oras niekam nesutrukdė atvykti į Pramedžiavos kaimų bendruomenės šventę „ Rudens dainų pynė“.

Susirinko daug vietinių gyventojų ir svečių. Labai maloniai nustebino gerbiamo Seimo pirmininko pavaduotojo Arvydo Nekrošiaus ir jo padėjėjos Skaidrutės Žuvelaitienės  apsilankymas. Džiugu buvo klausytis mūsų kraštietės, tarybos narės Aldonos Radčenko nuotaikingo pasakojimo ir jos kurtų eilių apie gimtą Pramedžiavos kraštą.Sveikinimo ir gražius žodžius apie mūsų bendruomenės žmones tarė Girkalnio Seniūnė Justina Šaulienė, bendruomenės „Girkalnis“ atstovai Janina ir Vladas Aleksandrovai, Girkalnio miestelio bibliotekininkė, kraštotyrininkė Virginija Šileikienė.

Renginys, kaip ir kiekvieną rudenį, buvo skirtas padarytiems darbams aptarti, pasikalbėti, palinguoti paniūniuoti skambant kaimo kapelos „Alksna“ ir moterų vokalinio ansamblio dainoms.

Pristačius nuveiktus darbus, atėjo eilė svarbiausiam akcentui-buvusios Pramedžiavos pagrindinės mokyklos patalpose  įkurto krašto muziejaus „Grinčia“ atidarymui.

„Grinčios‘ įkūrėjai-  ilgamečiai buvusios Pramedžiavos mokyklos pedagogai Vidutė ir Jonas Vaičaičiai- papasakojo kaip kilo idėja, kaip sekėsi kurti muziejų, paminėjo ir apdovanojo visus, kurie prisidėjo savo eksponatais prie „Grinčios“ muziejaus ekspozicijos užpildymo.

Po muziejaus atidarymo ir apžiūrėjimo, visi ilgai sėdėjo, kalbėjosi, vaišinosi skaniu bulvių plokštainiu ir kitomis vaišėmis ir lingavo bei sukosi grojamų kapelos dainų ritmu...

Už finansinę  pagalbą rengiant renginį, tariame ačiū Raseinių rajono savivaldybės administracijai, Raseinių rajono savivaldybės Kaimo plėtros komitetui, Girkalnio seniūnijai, Raseinių rajono Kultūros centrui ir Pramedžiavos kaimų bendruomenei.

 

Pramedžiavos kaimų bendruomenės valdybos narė                                              Kristina Vilkaitienė      

 

Contact formŠios dienos vardadieniai