2020-01-27, pirmadienis, 11:51.     Šiandien Girkalnyje saulė teka 08:31, leidžiasi 16:55, dienos ilgumas 8:24.

„Nuo grūdo iki duonos kepalo“ Girkalnio darželyje

2015-10-28, paskelbė Indrė Matevičienė
„Nuo grūdo iki duonos kepalo“ Girkalnio darželyje

Raseinių r. Girkalnio darželyje visą savaitę 2015 m. spalio 19-23 d. buvo įgyvendinamas projektas „Nuo grūdo iki duonos kepalo“, nes 2015-ieji yra paskelbti etnografinių regionų metais. Projekto įgyvendinimo metu visos darželio grupės organizavo savo  grupėse veiklas šia tema. Vaikai klausėsi pasakojimo apie duonos kelią, sužinojo kokius darbus reikia nudirbti, jei nori ant stalo duonelę turėti, mokėsi puoselėti pagarbą ir meilę duonai, kito žmogaus darbui, susipažino su lietuvių liaudies papročiais, tradicijomis,

 Priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai vyko į edukacinę ekskursiją, į Betygalos bendruomenės namus. Čia vaikai pamatė senovinius darbo įrankius ( spragilą, ližę, duonkubilį). Patys minkė ir kepė duonos paplotėlius, deklamavo išmoktą J. Degutytės eilėraštį „Juokias duonelė“.

Savaitės pabaigoje vaikučiai pakvietė savo tėvelius į vakaronę. Buvo prisimintas ilgas kelias nuo grūdo iki duonos kepalo, mintos mįslės, deklamuoti eilėraščiai apie duoną, eita ratelių. Ragavo šiltos, ką tik iškeptos duonos, tepė naminį sviestą ir vaišinosi gardžiu liepų medumi.

 

 

                                    Priešmokyklinio ugdymo pedagogė                    Rūta Rukšėnaitė-Kleivienė

Contact formŠios dienos vardadieniai