2020-01-27, pirmadienis, 10:47.     Šiandien Girkalnyje saulė teka 08:31, leidžiasi 16:55, dienos ilgumas 8:24.

Nacionalinė bibliotekų savaitė Girkalnyje (1)

2017-05-04, paskelbė www.mano Raseiniai.lt
Nacionalinė bibliotekų savaitė Girkalnyje

Girkalnio biblioteka nacionalinę savaitę, balandžio 24 – 28 d. pasitiko įvairiais renginiais ir parodomis.

 


Pirmieji savaitės lankytojai, Girkalnio darželio vaikai, susipažino su bibliotekos darbu, piešė, žaidė, vartė knygeles. Apsilankę Girkalnio mokiniai domėjosi bibliotekos kraštotyros darbais. Jiems buvo įdomiausia susipažinti su Gabrieliškio piliakalniu Naukaimio kaime, kurį 1910 m. tyrinėjo archeologas Liudvikas Kšivickis ir jame rado I–IV amžiaus puodų šukių, geležinių ietigalių, 6 Romos laikų monetas. Bibliotekoje buvo eksponuojami akmeniniai kirvukai, kuriuos visi norintieji galėjo paliesti ir taip pajausti senovę. Susipažinę su Girkalnio kraštotyra, vaikai sukūrė keletą eilėraščių apie gražų Girkalnio kraštą.

 


Bibliotekoje daugiausiai dėmesio sulaukė popietė su literatais. Svečias Alfonsas Vaičiulis pristatė savo naują knygelę „Surasi save dalindamas“, skaitė eilėraščius ir savo kūrybos knygeles dovanojo susirinkusiesiems.

 


Savo kūrybą pristatė kunigas Vitas Kaknevičius, visus sužavėjęs knyga „Nuodėmė ir atleidimas“. „Knygos viršelis žalsvos spalvos, nes ši spalva teikia viltį“, – pastebėjo autorius. Kalbėjo, kad žmonės turi mokėti atleisti. Knygoje aprašoma, kodėl reikia atlikti išpažintį ir kodėl po to būna labai gera. Kaip atpažinti puikybės, gobšumo nuodėmes. Knygoje yra linksmasis žodynėlis, patarlės, kryžiažodžiai. Autorius vylėsi, gal ši knyga daugeliui pakeis požiūrį į gyvenimą. Keletą knygų padovanojo skaitytojams.

 

Renginyje gražius posmus apie mamą ir gyvenimą deklamavo Jonas Vaičaitis. Vaizdingai savo eilėraščius skaitė Sigita Vaitiekūnienė „…geras mylintis tėviškės veidas ir smėlėti kalneliai maži. Išbraidytas kiekvienas kampelis – čia tik laimę ir meilę jauti“. Visiems patiko Genovaitės Kuniauskienės deklamuojamas eilėraštis „Legenda apie Girkalnį“. „Čia netoli piliakalnis ir gojus, šitas kampelis – tikras rojus, tiktai mokėkim jį branginti, jeigu reikėtų ir apginti!“
Daug spalvų bibliotekų savaitei suteikė Antano Šulskio pristatyta tapybos darbų paroda, kurią galite pamatyti ir dabar, apsilankę bibliotekoje.

 


Popietę pagyvino vaikų darželio auklėtinio Tado Vasiliausko padeklamuotas eilėraštukas. Skambant gitaros melodijai gerų emocijų įliejo kultūros filialo vadovo Kęstučio Kliknos atliekamos Vytauto Kernagio dainos.

 


Renginį dalyvavo Gikalnio seniūnė Justina Šaulienė, kuri pasidžiaugė poetų kūryba, palinkėjo visiems neišsenkančios energijos ir kūrėjams įteikė pavasarinių gėlių žiedus.

 


Kviečiame bibliotekoje susipažinti su kraštotyros darbais, skirtais miestelio 600 metų jubiliejaus progai.

 


Virginija Šileikienė
 


 

Contact form

 

Monika 2018-11-19 12:15:27 IP: 88.119.141.145

Kunigas Vitas- tikrai šaunuolis ir nepanašus į bohemos atstovą.Ypač patiko jo eilėraščiai,pagal kuriuos sukurtos dainos filmui''PAKELIUI"( kur Mantas dainavo).Šios dienos vardadieniai