2020-11-26, ketvirtadienis, 04:02.     Šiandien Girkalnyje saulė teka 08:26, leidžiasi 16:10, dienos ilgumas 7:44.

Lietuvos šimtmečio paminėjimas Pramedžiavos kaimelyje

2018-03-11, paskelbė Lina Jašauskienė
Lietuvos šimtmečio paminėjimas Pramedžiavos kaimelyje

Kaip visa Lietuva, taip ir Pramedžiavos kaimelis, paminėjo  Lietuvos 100-ečio gimtadienį. Vasario 16 d. 11 val. kaimo gyventojai rinkosi į bendruomenės namus pažiūrėti šventinìo koncerto, pabendrauti, pasivaišinti ir linksmai laiką praleisti.

   Kaimo gyventojus patriotiškai nuteikė tautiškomis spalvomis papuošta bendruomenės salė. Čia daugiausiai savo kūrybinių minčių įdėjo Gintarė Vaitkuvienė. Visi atėjusieji buvo papuošti tautinės šventės simboliais- trispalviais kaspinėĺiais. Lietuvos atkūrimo šimtmečiui skirtą renginį organizavo ir jį vedė bendruomenės pirmininkė, kultūrinių renginių organizatorė Lina Jašauskienė.  Jai padėjo visas būrys entuziastų, aktyvių kaimo žmonių. Kaimo šviesuolis Antanas Šulskis papsakojo gilią Pramedžiavos kaimo istoriją, Donata Vaivadienė deklamavo mūsų kaimo poeto Jono Vaičaičio sukurtus eilėraščius, būrys kaimo vaikų skyrė savo eiliuotus palinkėjimus Lietuvai. Susirinkusieji kartu dainavo lyriškas dainas su Pramedžiavos vokaliniu ansambliu, plojo pagal trankių polkų ritmą, kurias grojo  kaimo kapela ,,Alksna''. Šventinio koncerto pabaigoje, visi buvo pakviesti uždegti simbolinį šimtmečio laužą, prie kurio linksmai suskambėjo visų šventės dalyvių dainuojamos lietuvių liaudies dainos.

Ruošiantis renginiui kaimo bendruomenės narė Reda Vičiūnienė pateikė savo idėją „Šimtmečiui-100 porcijų tradicinio patiekalo-cepelinų“. Tai tapo pagrindiniu renginio akcentu. Tačiau tiek daug pagaminti porcijų ne vieno žmogaus rankų darbas. R. Vičiūnienė pasikvietė būrį pagalbininkų, tai : Vitalija Tamošaitienė, Rasa Rukštelienė,  Bronė Krencienė, Rasa Dubinskienė, AlmaArlauskienė, Ona Bajorinienė, Jovita Bačėnienė. Nemažas moterų būrys per porą valandų pagamino 160 porcijų cepelinų. Lauke prisidainavę kaimo gyventojai sėdo prie bendro vaišių stalo. Šeimininkės klausinėjo su kokiu įdaru susirinkusieji norėtų cepelinų, tiekė įvairius padažus, pilstė lauke ant lauželio virtą arbatą.

Šimtmečio  renginiui reikėjo įvairios pagalbos. Už finansinę paramą kartą tariame ačiū  Girkalnio seniūnijai, Pramedžiavos kaimų bendruomenės nariams, už inciatyvas, idėjas, pagalbą organizuojant šventę-Pramedžiavos ir aplinkinių kaimų žmonėms.

Kiekvienas iš mūsų turime savo Lietuvą, švenčiame jos gimtadienį taip, kaip mokame suprasti šios datos reikšmę. Žinoma reikia žinoti svarbiausius istorinius savo šalies įvykius, žymiausius žmones, plačiai ir garbingai tai paminėti. Tačiau derėtų nepamiršti senų lietuviškų tradicijų, kurios rėmėsi bendru jaukiu žmonių susibūrimu, darniu sutarimu paminint svarbesnius įvykius. Taigi, sakome ačiū pramedžiuviškiams už prasmingą, jaukų, tradicijomis paremtą Lietuvos šimtmečio paminėjimą!

 

 

Pramedžiavos kaimų bendruomenės narė Vida Miniotaitė

Contact formŠios dienos vardadieniai