2021-02-27, šeštadienis, 18:06.     Šiandien Girkalnyje saulė teka 07:24, leidžiasi 18:02, dienos ilgumas 10:37.

Kraštiečio Lino Bitvinsko viešnagė Girkalnio bibliotekoje

2019-05-15, paskelbė www.mano Raseiniai.lt
Kraštiečio Lino Bitvinsko viešnagė Girkalnio bibliotekoje

Gegužės 11 dieną Girkalnio bibliotekoje savo poezijos knygas pristatė kraštietis, žurnalistas, Nacionalinės vaikų literatūros konkurso laureatas Linas Bitvinskas. Iš dabar jau sunykusio Šeimyniškių kaimo kilęs, Girkalnio vidurinę mokyklą baigęs autorius kraštiečiams pristatė keturias šiemet išleistas knygas.

 


Linas Bitvinskas susirinkusiems kalbėjo, kad kur mes bebūtume, dalis mūsų gyvenimo lieka vaikystėje, todėl vadinti save buvusiu kraštiečiu neišeina, nors atvyksta čia ne taip dažnai, kaip norėtų. Viena iš nesenai išleistų knygų „Kodėl miške švilpauti negalima“, dauguma eilėraščių yra skiriama gimtajam Girkalnio kraštui. Knygoje minimos Girkalnio apylinkės vietovės: Geležkalnis, Širvalkis, Gabrieliškio piliakalnis, Rūdupis. Malonu, kad poetas stiprybės randa krašto praeityje, nors ir nelengvoje. „Pilį siekdavo paimti per kiekvieną žygį naują, bet nelemta kryžiui buvo nugalėt žemaičio kraują.“, - rašo autorius eilėraštyje „Viškalnis“. Malonu, kad ši knyga, išleista fondo „Švieskime vaikus“, pasieks visas Lietuvos mokyklas, nes išleista 20 000 tiražu.

 


Trys iš keturių Linas Bitvinsko knygų yra skirtos vaikams ar bent jau paaugusiems vaikams. Tiesa, visos knygos yra išskirtinės. Štai knyga „Vaikiškas parkas“ turbūt viena iš nedaugelių Lietuvoje, kur sudėti tekstai vaikams ir tėvams, o knyga „Daiktų gyvenimas“ – pirmoji vaikiškų eilėraščių knyga suaugusiems“, - kalbėjo Linas Bitvinskas.

 


Dar viena iš jo knygų - „ Viena diena be skėčio“. Ji unikali tuo, kad ją kartu kūrė prancūzų ir lietuvių vaikai, o prie knygos atsiradimo triūsė per 30 dalyvių, kuriuos geografiškai skyrė beveik 9 000 kilometrų.  Tai eilėraščių knyga, kurioje sudėti lietuviški tekstai ir jų vertimas į prancūzų kalba, yra straipsniai prancūzų kalba apie Lietuvą ir lietuviškas pasakojimas apie Gvadelupos salą (Karibų jūros regionas), kurios vaikai piešė iliustracijas.

 


Įdomu, kad susitikimą istorinėmis detalėmis papildė popietės dalyviai, kurie pasakojo tiek kaimų istorijas, tiek aiškinosi įvairių istorinių įvykių detales. O pasibaigus popietei kai kurie dalyviai vyko į Lino Bitvinsko eilėraščiuose aprašytas vietas pasižiūrėti, kaip jos atrodo, ir paieškoti nuskandinto dvaro. Beje,  Geležkalnyje, kaip teigė susitikimo dalyviai, per Antrąjį pasaulinį karą nuskendo ir vokiškas tankas. Tiesa, šį kartą smalsiesiems nei nuskandinto dvaro, nei tanko rasti nepavyko, bet į įprastas vietas buvo galimybė pasižiūrėti naujai.

 


Girkalnio bibliotekos renginyje dalyvavo žurnalistai iš trijų regionų: laikraščių „Šiaulių naujienos“, „Šilelis“ (Anykščiai) ir internetinio portalo „Raseiniai.tv“ darbuotojai. Girkalnio svečiai susipažino su bibliotekos kraštotyros darbais, nuotraukomis, jiems įteikti nauji lankstinukai, supažindinantys su lankytinomis Girkalnio paveldo vietomis . Tikimės, kad ir toliau Girkalnio kraštiečiai garsins savo gimtąjį kraštą gražiais darbais.

 


RMMVB Girkalnio filialo informacija
 

Contact formŠios dienos vardadieniai