2021-02-26, penktadienis, 23:31.     Šiandien Girkalnyje saulė teka 07:27, leidžiasi 18:00, dienos ilgumas 10:33.

Keturioliktoji „Girkalnio griežynė -2019“

2019-09-05, Justina Šaulienė
Keturioliktoji  „Girkalnio griežynė -2019“

Tai jau ilgalaikė tradicija -  rugpjūčio paskutinį šeštadienį, į Vingio gatvės vasaros estradą Girkalnyje, sukviesti grojančius, dainuojančius, mėgstančius gražią lietuvišką muziką, atlikėjus ir jų gerbėjus. Šiais metais dainingų atlikėjų desantas ir giedras dangus į šventę sukvietė linksmai ir kilniaširdiškai nusiteikusį rekordinį gerbėjų skaičių.

 

Gausioje publikoje dalyvavo Raseinių rajono savivaldybės meras Andrius Bautronis su žmona Dovile, savivaldybės administracijos direktorius Edmundas Jonyla, LR seimo narės Vidos Ačienės patarėja, savivaldybės tarybos narė  Jūratė Garliauskienė,  tarybos nariai Jonas Vazgys, Aldona Radčenko,  kaimų bendruomenių pirmininkai.

 

Pačiame vidurdienio karštyje pasigirdo skambūs muzikos akordai. Pirmieji žiūrovus linksmino  Butkiškės kaimo kapela, kurioje energingai akordeoną tempė  meras Andrius Bautronis. Juos keitė ketvirtąjį kartą mūsų šventėje dalyvaujanti Jurbarko rajono Veliuonos kultūros centro Raudonės kaimo kapela, vadovaujama Jono Apoliaus Grygarto. Savo skambiais balsais ir šmaikštumu visus pakerėjo antrąjį kartą mūsų šventėje dalyvavusi RRKC Nemakščiuose liaudiškos muzikos kapela „Nemakščių vyrai“, vadovas Juozapas Juščius. Radviliškio rajono Šeduvos kultūros ir amatų centro liaudiškos muzikos kapela ,,UŽUOVĖJA“- vadovas Edvinas Kažukauskas yra praleidę tik vienas „Girkalnio Griežynes“. Jų apsilankymas buvo jau tryliktas. RRKC Girkalnyje liaudiškos muzikos kapela „GOJUS“, vadovai Sigita ir Antanas Vaitiekūnai - šventės organizatoriai.     „Girkalnio Griežynės“ naujokai Viekšnių kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „VIRVENTA“, vadovas Rimantas Mikalauskas, Pakražančio kultūros centro liaudiškos muzikos kapela, vadovas Saulius Venckus, Marijampolės kultūros centro Baraginės skyriaus jaunimo kapela „SVAJA“, vadovas Antanas Maziliauskas, Kauno rajono Ežerėlio kultūros centro kapela „SAMANĖLĖ“, vadovas Remigijus Marma, tikrai nesijautė naujokais.

 

Skambios dainos, svajingi valsai, trankios polkutės išjudino visus. Pilna aikštė besisukančių porų – gražiausias šventės reginys. Močiutės ir diedukai, ponios ir ponai, damos ir kavalieriai, kiekvienas pagal savo išgales, trypė į taktą. Pasklidę liaudiškos muzikos garsai nepaliko abejingų, žiūrovai lingavo ir dainavo kartu su muzikantais.

 

Ne tik su muzika ir dainomis linksmai šurmuliavo „Girkalnio Griežynė – 2019“.    Girkalnio pagrindinės mokyklos aikštyne jau nuo 10 val. ryto liejosi sūrūs septynių  krepšinio komandų žaidėjų prakaito lašai, aidėjo sirgalių šūksniai, ausis rėžė teisėjų švilpukų garsai. Kol į aikštelės grindinį daužėsi kamuolys, draugiškumo buvo mažai. Susikaupimas, azartas, sėkmė, vienus vedė link pergalės, kitiems teko nuryti kartų  nusivylimo gumulą. Trečiąją vietą iškovojo „PATRANKŲ MĖSA“, antrąją – „KIRTIS DEŠINE“, pergalę šventė „SAULĖLYDŽIO“ komanda. Karavano konkurso finale susitiko Gvidas Kačiušis ir Emilis Petrauskas. Stipresnis ir greitesnis šį kart buvo Gvidas, kuris ir tapo konkurso nugalėtoju. Nuoširdus ačiū mūsų sporto entuziastui Edvinui Mockaičiui ir jo sesei Vilitai už puikiai suorganizuotą renginį.

 

Iš tiesų buvo ką pamatyti ir kuo pasidžiaugti. Kaimų bendruomenė „Girkalnis“ dalyvavo projekto „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“,  mokymuose. Jų dėka šventėje dalyvavo šio projekto atstovai, kurie kvietė visus į palapinę, uždavinėjo klausimus.  Teisingai atsakius į juos buvo galima laimėti prizą - elektroninio parašo kortelę. Nuoširdų Ačiū sakome Janinai Aleksandrovienei, kuri ir buvo šio projekto „mokinukė“ už atviliotą šią šventės pramogą. Virtualių pramogų mėgėjai lankėsi Algirdo ir Andriaus palapinėje, kurioje garsiai skambėjo ir juokas, ir klyksmas. Sunku žodžiais apsakyti tą jausmą, kuris lydėjo kiekvieną žaidimo dalyvį, užsidėjus virtualius akinius. Sušilę, suplukę mažieji šventės dalyviai vis atakavo batutą, šaudė iš lanko, pirko žaislus, riestainius.

 

Žiūrovai matė tik fasadinę šventės pusę, tačiau pasiruošimo, vietos įrengimo, scenarijaus sukūrimo darbai – organizatorių rūpestis. Dalyvavusieji renginiuose gali paliudyti, kiek minties, širdies, energijos, kantrybės, entuziazmo ir nuoširdaus darbo įdėta. Sunkiausias darbas- prašyti finansinės paramos. Pačius nuoširdžiausius  padėkos  žodžius tariu  šios šventės  rėmėjams: Raseinių rajono savivaldybei, Raseinių rajono kultūros centrui, Kaimų bendruomenės „Girkalnis“ komandai, Girkalnio benzino kolonėlės vadovui Antanas Petraičiui, Almai ir Vytautui Okockams, Aušrai ir Edmundui Ignatavičiams, Girkalnio kiaulių kompleksui, Gražinai ir Valdemarui Jacikams, Virginijui Kybartui, Vidmantui Karabinui, TS_LKD Raseinių skyriui, Mariui Andraičiui, Mariui Gargasui, Vidai Dambrauskienei, Antanui Dambrauskui, saldžiausiems šventės rėmėjams - Šerkšno šeimynos bitynui, KB „Zanavykų krašto pienas“.  Ne visi rėmę norėjo būti paviešinti. Kartais geri darbai daromi tyliai. Visada bus atlyginta tam – kas geba duoti ar dalintis. Ačiū už supratimą, dosnumą ir pagalbą.

 

Organizatoriams  nuoširdus AČIŪ už bendrą, gražų rezultatą – „Girkalnio Griežynė -2019“ šventę. Ypatingai džiaugiuosi ir noriu nuoširdžiai padėkoti visiems miestelio žmonėms, kurie laukdami šventės  gražino savo aplinką, šienavo  pakeles, ragino tą patį daryti kaimynus.  Visa tai rodo, kad mums ši šventė laukiama ir brangi.

 

Pasibaigus šventei, lieka daugybė įspūdžių, gerų emocijų, kažkiek malonaus nuovargio ir pasididžiavimas – mums pavyko.  Kad ir kokie negražių kalbų skersvėjai blaškėsi per rajoną, per kaimynines kapelas, kad „Girkalnio Griežynės -2019“ nebus, bet ji įvyko ir pavyko. Informacinių rėmėjų „Alio Raseiniai“, „Raseinių naujienos“, TV Raseiniai  pastangomis dar ir šiandien galime grįžti į šventę, perklausyti patikusias dainas, pasižiūrėti į atlikėjus ir žiūrovus. AČIŪ jums, mielieji žurnalistai. Jūsų dėka „Girkalnio Griežynė -2019“ šventės peržiūra viršija 14 tūkstančių. Rezultatas kalba pats už save. Žmonės mylėjo, myli ir mylės lietuvišką dainą, kurią mums paliko seneliai, proseneliai, kurią ir mes turime palikti ateinančiai kartai.

 

Trankiai vasarą užbaigė grupė „BONUS“ ir spalvingi fejerverkai. Netruks apsisukti laiko ratas ir, jei Dievas duos būti sveikiems, mes  vėl po metų, 2020 metų rugpjūčio 29 dieną, paskutinį vasaros šeštadienį, susitiksime toje pačioje vietoje, tuo pačiu laiku, jau penkioliktoje  „Girkalnio  Griežynės“ šventėje.


                                                                                                                                                Justina Šaulienė

Contact formŠios dienos vardadieniai