2017-11-20, pirmadienis, 19:23.     Šiandien Girkalnyje saulė teka 08:14, leidžiasi 16:18, dienos ilgumas 8:3.

Kalėdinis Girkalnio krepšinio turnyras

2016-12-21, Edvinas Mockaitis

Gruodžio 17 dieną, 11 valandą, Girkalnyje, antrus metus iš eilės vyko Kalėdinis krepšinio turnyras, kuriame dalyvavo 5 komandos. Tai “Girkalnis”, Šienlaukio “Griausmas”, “Benderiai”, “Jauniai” ir komanda pavadinimu “Ateik ant švenčių”.

Ištraukus burtus, paaiškėjo, kad pirmieji į aikštę žengs “Ateik ant švenčių” ir “Griausmo” krepšininkai. Pirmosios rungtynės abiems komandoms buvo itin svarbios, kadangi pralaimėjimas reiškė, kad turnyras po pirmųjų rungtynių pasibaigs. Čia nuo pirmų minučių savo pranašumą pradėjo įrodynėti komanda “Ateik ant švenčių”, susikrovę saugų pranašumą, rungtynių pabaigoje galėjo leisti sau atsipalaiduoti, o varžovams truputį sumažinti skirtumą, tačiau turnyras “Griausmo” komandai buvo baigtas. “Ateik ant švenčių” komandoje taškais išsiskyrė J. Gudžiūnas 32, J. Mikelkevičius 19. “Griausmui 23 taškus pelnė E. Milašauskas.

Antrame mace susitiko “Girkalnis” ir “Jauniai”. Čia kova vyko tik pirmąjame kėlinyje, vėliau šeimininkai įjungė aukštesnę pavarą ir varžovams apie pergalę neleido net pagalvoti. “Girklanis” laimėjo rezultatu 87-52, girkalniškiams 26 taškus pelnė E. Dimšlys, dar 21 pridėjo G. Kačiušis. “Jauniuose” 21 tašką pelnė A. Rimkus. Tai reiškė, jog šeimininkai kovos finale, o “Jauniai” žais dėl 3 vietos.

Toliau į aikštę santykių aiškintis skubėjo “Benderiai” ir “Ateik ant švenčių”. Nors komandų sudėtys žadėjo labai įdomią kovą, tačiau “Benderių” toliašaudė artilerija rezultatu 81-56 “sušaudė” varžovus. “Benderiams” 33 taškus pelnė B. Ilevičius, 24 G. Račkauskas, dar 18 pridėjo D. Stoškus. “Ateik ant švenčių” koamandoje J. Mikelkevičius surinko 21 tašką, 15 pridėjo T. Samalionis. Po šių rungtynių paaiškėjo, jog dėl 3 vietos žais “Ateik ant švenčių” ir “Jauniai”, o finale susitiks “Girkalnis: ir “Benderiai”.

Po pusfinalių, vyko baudų metimo konkursas, kur kiekviena komanda delegavo po du taikliausius savo žaidėjus. Čia taikliausias buvo komandos “Ateik ant švenčių” žaidėjas Justas Gudžiūnas.

Po šio konkurso, atėjo laikas rungtynėms dėl 3 vietos. Rungtynių pradžia nebuvo daug žadanti, nes “Jauniams” sunkiai sekėsi užpulti, tavčiau vėliau vaizdas aikštelėje pasikeitė. “Jauniai” suaktyvino gynybą, pataikė keletą sudėtingų metimų ir grįžo į rungtynes, kur nugalėtojas paaiškėjo tik paskutinėmis sekundėmis. Po atkaklios kovos, bronza atiteko labiau patyrusiai “Ateik ant švenčių” komandai, kurioje po 14 taškų pelnė J. Mikelkevičius ir J. Gudžiūnas. “Jauniams” 24 taškus pelnė A. Rimkus.

Finale vėl susitiko praėjusių metų finalininkai. Pernai girkalniškiai finale varžovams nusileido 3 taškų skirtumu, todė šiemet savo sąlygas pradėjo diktuoti nuo rungtynių pradžios ir pirmą kėlinį laimėjo 24-8. “Benderiai” nepasimetė ir antrąjame kėlinyje vaizdą aikštelėje pakeitė kardinaliai, to pasekoje sumažino atsilikimą iki 3 taškų. Po ilgosios pertraukos, žiūrovai pamatė aršią, finalo vertą kovą. Žaidėjai kovojo dėl kiekvieno taško, kiekvieno kamuolio ir kiekvieno aikštės centimetro, o rezultatas po 3 kėlinių buvo lygus. Ketvirtas kėlinys ir toliau džiugino žiūrovus, kadangi rezultatas svyravo tai vienos tai kitos komandos naudai. Turnyro nugalėtojai paaiškėjo tik paskutinėmis sekundėmis, kuriomis fortūna šypsojosi “Benderiams”. Jie antrus metus iš eilės, tuo pačiu skirtumu įveikė “Girklanį” ir triumfavo rezultatu 75-72. Benderiams net 34 taškus pelnė G. Račkauskas, 18 pridėjo B. Ilevičius. “Girkalnio” komandoje E. Dimšlys pelnė 24, E. Mockaitis 19, G. Kačiušis 18 taškų.

Pasibaigus turnyrui, prizininkus pasveikinti bei apdovanoti atvyko ir Girkalnio bendruomenės pirmininkas K. Šaulys. Komandos prizininkės apdovanotos taurėmis, jų žaidėjai medaliais, taip pat apdovanotas ir baudų metimo konkurso nugalėtojas. Labai džiugu, kad turnyras susilaukia vis didesnio komandų bei žiūrovų suidomėjimo. Organizatoriai tikisi, kad kitais metais susidomėjimas išaugs dar labiau!