2020-05-27, trečiadienis, 11:24.     Šiandien Girkalnyje saulė teka 05:04, leidžiasi 21:51, dienos ilgumas 16:46.

Įgyvendintas projektas „Pramedžiavos kaimų bendruomenės veiklos stiprinimas“

2017-01-03, paskelbė Lina Jašauskienė
Įgyvendintas projektas „Pramedžiavos kaimų bendruomenės veiklos stiprinimas“

Pramedžiavos kaimų bendruomenė įgyvendino Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuotą projektą  „Pramedžiavos kaimų bendruomenės veiklos stiprinimas“.

Jo tikslas – sudaryti palankias sąlygas Pramedžiavos kaimų bendruomenės narių socializacijai, Pramedžiavos kaimo gyvenamosios aplinkos patrauklumo didinimui, veiklos stiprinimui per etnokultūrinės, sportinės, viešųjų erdvių tvarkymo, savanorystės veiklų vykdymą.  Projekto uždaviniai – Kurti šeimos klubą, kuris skatintų įvairaus amžiaus, socialinės padėties žmonių  bendravimą ir bendradarbiavimą;

Puoselėti ir išsaugoti etninės kultūros paveldą - tradicinius vietos amatus: surengti vietos amatininkų darbų parodą, mokymus bendruomenės nariams ir amatų mugę, išleisti leidinį „Mūsų krašto tradiciniai amatai“ ;

Įsigyti priemones, įrangą, baldus, reikalingus kokybiškai etnokultūrinei veiklai organizuoti;

Įsigyti būtiniausią sporto inventorių sporto veikloms vykdyti;

Vykdyti bendruomenės narių savanorišką veiklą;

Tvarkyti ir gerinti  bendruomenės  viešąsias  erdves ir  aplinką;

Formuoti pozityvias kaimo bendruomenės laisvalaikio praleidimo tendencijas, stiprinti ryšius tarp bendruomenės narių;

Gerinti sąlygas socialinių kaimo gyventojų poreikių tenkinimui ir prevencijai vykdyti, praplečiant saviraiškos galimybių ir laisvalaikio būdų asortimentą.

 

Pramedžiavos kaimų bendruomenės veikla vykdant įvairius projektus yra sutelkta ir apgalvota. Didelis dėmesys buvo skiriamas tikslingam bendruomenės veiklos plėtojimui. Pradedant turimų patalpų renovavimu, tvarkymu, baigiant įvairiomis socialinėmis, kultūrinėmis, verslumą skatinančiomis veiklomis.

Bendruomenės nariai norėdami  skatinti savo krašto  etninės kultūros išsaugojimą ir puoselėjimą, populiarino savo krašto tradicinius amatus, susipažino su amatininkais, jų darbais, suorganizavo parodą, išleido apie juos leidinį  „Mūsų krašto tradiciniai amatai“.

 Viso projekto metu įvairiais būdais buvo skatinamas kartų bendravimas. Kaimo gyventojai galėjo pamatyti kuo užsiima jų kraštiečiai, pasimokė tradicinių amatų, amatininkai pasidalino savo patirtimi. Norintys išsamiau susipažinti su tradiciniais amatais buvo pakviesti į mokomuosius užsiėmimus: pynimas vytelėmis, žvakių liejimas, papuošalų iš odos ir audinių gaminimas, naminio muilo gamyba.

Veikė šeimos klubas, kurio 5 susitikimų  metu šeimos gavo daug naudingos informacijos apie Pramedžiavos ir aplinkinių kaimų tradicinių amatų puoselėtojus, saugotojus, sužinojo kokią naudą gali duoti amato mokėjimas, dalyvavo  mokymuose, praktiniuose užsiėmimuose: mezgimas, nėrimas, siuvinėjimas, kalėdinių papuošimų gaminimas.  Šeimų nariai buvo informuoti kaip kartu galima gerinti tarpusavio santykius, turiningai leisti laisvalaikį, stiprinti savo sveikatą sportuojant. Įvairiaus amžiaus, socialinės padėties žmonės  dalinosi gyvenimiška patirtimi. Į šeimos klubo  veiklą buvo įtraukti socialinės rizikos ir   sunkiai besiverčiančių šeimų nariai.

Šio projekto metu buvo kuriama patraukli aplinka, tvarkomos viešosios erdvės, kurios  pritaikytos bendruomenės poreikiams. Sutvarkyta vieša erdvė prie  bendruomenės namų: atnaujintas naujomis  trinkelėmis  takelis, vedantis į bendruomenės namus, pagaminti ir pastatyti lauko suoliukai, atnaujinta  lauke organizuojamiems renginiams  koncertinė pakyla.

Formuojant pozityvias kaimo bendruomenės laisvalaikio praleidimo tendencijas,  buvo mažinama socialinė atskirtis, siekiama, kad visi gyventojai užsiimtų turininga, prasminga veikla. Daug dėmesio skirta jaunimui. Įrengta sporto patalpa, įsigytas sportinis inventorius. Bendruomenės jaunoji karta  gali naudingai praleisti laiką sportuodami, sveikatindamiesi, bendraudami.

Artėjant projekto pabaigai projekto dalyviai , jų šeimos nariai ir visi kaimo gyventojai,  socialiai pažeidžiamų sluoksnių atstovai buvo pakviesti  į Amatininkų mugę. Šventėje buvo pristatyti nuveikti darbai aplinkos ir viešųjų erdvių tvarkymo srityje, pasidalyta gerąja patirtimi apie pažintį su senoviniais amatais ir įgytais sveikos gyvensenos įgūdžiais, Vyko diskusija apie tai, ką davė projektas, kokie pasiekimai ir trūkumai, koks yra poreikis projekto tęstinumui.

Paskutinis akcentas užbaigiant projektą-pasiruošimas tradicinei šventei Kalėdoms. Susirinkę įvairių kartų atstovai įvairiais savo rankų darbeliais papuošė bendruomenės namus, kalėdine atributika -žaliaskarę eglutę. Vaikai ir jaunimas paruošė savo kūrybos kalėdinį muzikinį pasirodymą, kuris pradžiugino Kalėdų Senelį ir visus susirinkusius. Kalėdų Senelio palinkėjimas, kad laimė ir džiaugsmas ir mažus, ir didelius lydėtų visą laiką, kad šios šventės atneštų kantrybės nebaigtiems darbams užbaigti, kūrybinės kibirkštėlės naujiems pradėti, paskatino pagalvoti apie ateinančius naujus metus, apie naujus darbus ir siekius bendruomeninėje projektinėje veikloje. 

Contact formŠios dienos vardadieniai