2021-04-18, sekmadienis, 16:39.     Šiandien Girkalnyje saulė teka 06:19, leidžiasi 20:40, dienos ilgumas 14:20.

Gyventojai kviečiami prisijungti prie naujų tinklų

Gyventojai kviečiami prisijungti prie naujų tinklų

 UAB „Raseinių vandenys“ kartu su partnere – Raseinių rajono savivaldybės administracija – nuo 2012 m. vykdė ir įgyvendino projektą „Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros plėtra Raseinių rajone (Betygaloje, Girkalnyje ir Viduklėje)“. Projektas, kurio vertė – 3.7 mln. eurų, buvo finansuotas Europos Sąjungos struktūrinių fondų Sanglaudos fondo bei nuosavomis lėšomis.

 

   2012 m. buvo pradėti vandentiekio ir nuotekų tinklų klojimo darbai Betygaloje, kurie 2016 m. spalio mėnesį atiduoti eksploatacijai -Vytauto, Šiluvos, Kudonių ir Lakštingalų, Vaškutės, Jaunimo, Žaliosios, Naujosios, Piliakalnio, Ąžuolytės, Rožių ir Sporto gatvėse. Šioje gyvenvietėje liko nesuprojektuoti ir nepakloti tinklai Kranto bei dalyje Švyturio ir Dubysos gatvių. Nauja nuotekų valykla pastatyta 2014 m.

 

   Kuo gyvenvietė daugiau „išsibarsčiusi“, tuo mažiau gyventojų gauna finansavimą tinklų klojimui. Todėl dar liko nesuprojektuotų ir nepaklotų inžinerinių vandentiekio ir nuotekų tinklų Girkalnio miestelio dalyje Žemaičių, Šėtupio ir Šiaurės, Šaltinio, Pavasario ir Pakerupio gatvių. Prie baigtų kloti tinklų gali prisijungti Eglynės, Pušynės, Ateities, Aušros, Žemaičių, A. Fromo– Gužučio, Bičiulių, Vaivorykštės, Dvareliškių ir Gėlių gatvių gyventojai.

 

   Dar 2010 m. buvo pradėti kloti vandentiekio ir nuotekų tinklai Viduklės miestelyje. Pirmiausia buvo pastatyta nauja nuotekų valykla, o tinklų klojimo darbai vyko keliais etapais. Šiuo metu beveik 80 proc. miestelio gyventojų turi galimybę naudotis inžinerine infrastruktūra. Dalis gyventojų dar neprisijungė prie tinklų, bet artimiausiu metu tai galės padaryti V.Kudirkos, Raseinių, Paupio, S.Dariaus ir S.Girėno, Sodų, Ateities, Naujosios, Pakalnės, Gedimino, Apusino, Pievų, Šilaupės, Ataugos, Žemaičių pl. Ir Naujakurių gatvėse gyvenantys žmonės.

 

   Paskutiniame etape liko nepakloti tinklai Topolių. Paparčių, Šilo, dalis Kęstučio, Šienlaukio, Sporto gatvėse bei dalis Lauksminiškių ir Vyšnių gatvėse.

 

   Iš viso Betygaloje, Girkalnyje ir Viduklėje nutiesta 10,67 km naujų vandentiekio tinklų ir 16,64 km naujų nuotekų tinklų, taip pat sudaryta galimybė prie vandentiekio tinklų prisijungti 315 būstų, o prie nuotekų tinklų 440 būstų. Informacija apie paklotų tinklų vietas bei sudarytas galimybes prisijungti yra viešai prieinama visiems gyventojams, turintiems prieigą prie interneto ir prisijungus  žiūrovo teisėmis prie geografinės informacinės sistemos http://apvagis.benco.lt/.

 

   Projekto vykdytojas džiaugiasi, kad išplėtus vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo sistemą, Raseinių rajono gyventojai, kurie iki šiol negalėjo naudotis centralizuotomis nuotekų surinkimo ir vandens tiekimo paslaugomis, gali jungtis prie naujai paklotų tinklų, pagerinti savo buities sąlygas ir sumažinti paviršinių ir požeminių vandenų taršą. Prie centralizuotų tinklų prisijungę gyventojai gali ir galės būti ramūs, kad vartoja švarų ir saugų vandenį. UAB „Raseinių vandenys“ užtikrina tiekiamo geriamojo vandens kokybę ir nepertraukiamą jo tiekimą.

 

   Prisijungti prie tinklų yra sudarytos palankios sąlygos. Visose gatvėse, kur pakloti nauji vandentiekio ir nuotekų tinklai, įrengtos atšakos iki sklypų ribų. Tikimasi, kad prie nuotekų tinklų prisijungs ne mažiau kaip 1012 gyventojai, prie vandentiekio tinklų – 522 gyventojai. Šis tikslas ir įsipareigojimas nustatytas projekto finansavimo sutartyje.

 

   2016 m. pabaigoje prie šių tinklų jau prisijungė 28 Viduklės miestelio būstai, 8 – Betygaloje, 4 – Girkalnyje. UAB „Raseinių vandenys“ ir Raseinių rajono savivaldybės administracija, bendradarbiaudama su regiono aplinkos apsaugos departamentu, kviečia ir ragina Betygalos, Girkalnio ir Viduklės gyventojus dar aktyviau jungtis prie naujai paklotų vandentiekio bei nuotekų surinkimo tinklų.

 

   Šiuo metu gyventojams pats laikas teikti prašymus dėl prisijungimų. Balandžio mėn. tikimasi, palankaus oro, todėl šių miestelių gyventojai turėtų nelaukti daržininkų–gėlininkų sezono pradžios, nes po to tinklus teks kloti sklypų ribose.

 

   Norintys prisijungti prie centralizuotų tinklų, gyventojai turi paruošti supaprastintą projektą – darbus gali atlikti tik turintys šią teisę kvalifikuoti specialistai, prieš tai suderinę kasimo darbus su visų tose vietose paklotų komunikacijų atstovais. Dėl prisijungimo prie UAB „Raseinių vandenys“ eksploatuojamų vandentiekio ir nuotekų tinklų, gyventojai privalo atvykti į įmonę Žemaičių g. 8, Raseiniai, 2-as aukštas, Techninis skyrius (205 kab.), tel. (8 428) 70351 ir pateikti dokumentaciją. „Raseinių vandenys“ teikti finansinę paramą dėl prisijungimų neturi teisės. Gyventojai dėl šios paramos gali kreiptis į Raseinių rajono savivaldybės administraciją arba į jų seniūnijos darbuotoją. Gyvenimo sąlygų kokybė priklauso ir nuo pačių gyventojų. Jie privalo būti pilietiški ir neteršti aplinkos.

 

  Viduklėje, Girkalnyje ir Betygaloje šis projektas buvo įgyvendintas ES lėšomis 2016 m. gruodžio mėnesį. Ariogala – kaip atskiras projektas, kurio vertė yra per 1,2 mln. eurų, buvo pradėtas 2014-aisiais, bet gali tęstis dar keletą metų, nes yra finansuojamas Savivaldybės biudžeto lėšomis. 6,3 km ruože reikia pakloti vandentiekio tinklų, 7,2 km – buitinių nuotekų savitakinių ir slėginių tinklų, 9 priešgaisrinius hidrantus, 2 nuotekų siurblines, 1 pakėlimo stotį ir t.t.

 

   2014 m. šis projektas buvo pradėtas, jam Raseinių rajono savivaldybė skyrė 0,2 mln. Eur. Už juos buvo padaryta, kas numatyta: užmokėta už projektą per 0,03 mln. Eur., paklota savitakinių ir spaudiminių nuotekų tinklų daugiau kaip 2 km trasoje, taip pat 2 km nutiesta vandentiekio tinklų Vytauto, Taikos, Žemaičių pl. gatvėse. Šiam tikslui pasiekti UAB „Raseinių vandenys“ prisidėjo beveik 0,06 mln. Eur. savo lėšų. Šiuo metu yra nupirkta siurblinė ir pagrindinės medžiagos Maironio g. tinklų klojimui, tačiau jų paklojimui su kelio dangų atstatymu, įmonė lėšų neturi. Per kelis metus prie naujai paklotų nuotekų tinklų prisijungė Taikos, Žemaičių pl. ir maža dalis Vytauto g. gyventojų. Kai atsiras įmonėje papildomų lėšų arba bus išspręstas likusio finansavimo klausimas, darbai Ariogalos mieste bus tęsiami.


 

Contact formŠios dienos vardadieniai