2020-06-02, antradienis, 13:32.     Šiandien Girkalnyje saulė teka 04:58, leidžiasi 21:59, dienos ilgumas 17:i.

Girkalnyje paminėtos pirmojo lietuvių dramaturgo gimimo metinės

2017-12-27, paskelbė www.mano Raseiniai.lt
Girkalnyje paminėtos pirmojo lietuvių dramaturgo gimimo metinės

Šių metų gruodžio 21 d. Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos Girkalnio filiale paminėtos lietuvių dramaturgijos pradininko, prozininko Aleksandro Fromo-Gužučio 195-osios  gimimo metinės.

 

Dramaturgas gimė 1822 m.  gruodžio 12 d. Raseiniuose, mirė 1900 rugpjūčio 21 d., palaidotas Girkalnio kapinėse. Jo vardu pavadintos Kauno miesto ir Girkalnio miestelio gatvės.

 

Renginio metu buvo pristatyta kūrėjo biografija, pirmieji jo veikalų leidiniai, svarbiausi rašytojo kūriniai. Parodyta filmuota medžiaga skirta A. Fromui- Gužučiui.

 

Renginyje  dalyvavo Marcelijaus Martinaičio bibliotekos bibliotekininkas, kraštotyrininkas, Jonas Brigys. Jis kalbėjo apie tai, kad A. Fromas- Gužutis yra pirmasis dramaturgas, išsaugojęs lietuvių kalbą per dramas ir pasakojimus. Taip pat parodė archyvinę medžiagą ir pabrėžė dramaturgo  bajorišką kilmę ir ką ji reiškė pačiam kūrėjui.

 

Girkalnio vaikų darželio vaikai susipažinę su  A.Fromo-Gužučio  drama „Eglė žalčių karalienė“, savo  piešinėliuose pavaizdavo pasaką, jos veikėjus. Renginyje  dainavo daineles, skirtas Fromui-Gužučiui.

 

Girkalnio pagrindinės mokyklos 8 klasės mokiniai: Gitana Gliaudytė, Sidona Gedgaudaitė, Gabrielė Tamošaitytė ir Jonas Stalauskas skaitė ištraukas iš  A. Fromo -Gužučio kūrybos.

 

Pasidžiaugėme  Girkalnio kultūros darbuotojų Kęstučio Kliknos ir Antano Vaitiekūno atliktomis gražiomis lyrinėmis melodijomis, primenančiomis senus laikus.

 

Dėkojame kultūros organizatoriui Kęstučiui Kliknai,  prisidėjusiam prie renginio organizavimo ir parėmusiam gėlėmis ir saldumynais.

 

Taip pat dėkojame renginyje dalyvavusiems mokytojams Virginijai Krikščikienei, Stanislavui Feizai, Jūratei  Bružienei, kurie skatina vaikus pažinti Girkalnio krašto istoriją, įžymius žmones.

 

Po minėjimo aplankėme  šiais metais sutvarkytą A. Fromo-Gužučio kapą, uždegėme žvakutes, padėjome gėlių.

 

Virginija Šileikienė,
RMMVB Girkalnio filialo vyresn. bibliotekininkė

Contact formŠios dienos vardadieniai