2020-06-02, antradienis, 13:29.     Šiandien Girkalnyje saulė teka 04:58, leidžiasi 21:59, dienos ilgumas 17:i.

Girkalnyje – net trys jubiliejai (1)

Girkalnyje – net trys jubiliejai

Girkalnis praėjusį savaitgalį pažymėjo net tris jubiliejus: miestelio 600-metį, mokyklos 380 metų gimtadienį ir Šv. Jurgio bažnyčios pastatymo 20-ąją sukaktį.

 


   Kaip ir dera trigubam jubiliejui, švęsta net tris dienas. Penktadienį – teatro dieną - miestelio žmonės ir svečiai   bendruomenės namuose  stebėjo  Jurbarko kultūros centro Girdžių skyriaus suaugusiųjų klojimo teatro „Mituvis“ spektaklį - komediją pagal J. Grušo apsakymą „Kelionė su kliūtimis“. Pasisėmę gerų emocijų nuotaikingame spektaklyje, šeštadienį žmonės gausiai susirinko miestelio aikštėje į šventę „Praeities pakeist jau nieks negali“. Šventės atidarymą paskelbė Girkalnio seniūnijos seniūnė Justina Šaulienė, Girkalnio pagrindinės mokyklos direktorius Ramūnas Bružas ir kunigas Vitas Kaknevičius. 

 

   Kaip sakė renginio vedėjai, istoriją geriausiai mena lauko akmuo, šimtmečius stūksąs prie kelio, todėl miestelio jubiliejui įamžinti būtent jis ir pasirinktas. Iškilmingai paminklinio akmens atidengimo ceremonijai miestelio šeimininkai pakvietė garbingus šventės svečius – Savivaldybės merą Algirdą Gricių, mero pavaduotoją Gitaną Rašimienę, Seimo narę Vidą Ačienę.

 

   Miestelio žmones jubiliejų proga sveikino šventės svečiai: valdžios atstovai, garbūs iš Girkalnio kilę žmonės, bičiuliai, o miesteliui nusipelniusiems asmenims šeimininkai įteikė padėkas. Taip jau sutapo, kad penktadienį, miestelio šventiniam šurmuliai prasidėjus, iš gyvenimo išėjo Lietuvos Respublikos Nepriklausomybės atkūrimo akto signatarė Romualda  Hofertienė, kilusi būtent iš Girkalnio. Jos atminimas pagerbtas tylos minute.

 

   Renginio dalyvių ausis glostė Kauno rajono Babtų kultūros centro pučiamųjų orkestro „Algupys“ melodijos, Girkalnio darželio mažieji artistai nustebino išmoningais šokiais, dainomis džiugino Girkalnio pagrindinės mokyklos ir Girkalnio kultūros centro saviveiklininkai, o rimtį saugojo į šventę atvykę jaunieji šauliai.

 

   Vidurdienį šventinis šurmulys persikėlė į Girkalnio pagrindinę mokyklą, sutinkančią taip pat solidžią 380 metų sukaktį. Renginys, sukvietęs  daug  buvusių ir esamų mokinių bei pedagogų, pavergė savo nuoširdumu, prisiminimais nunešė į tolimą ir artimą praeitį. Į gimtosios mokyklos jubiliejų atvyko būrelis įvairių laidų abiturientų, šiuo metu savo darbais bei pasiekimais garsinančių ne tik Raseinių rajono, bet ir Lietuvos vardą. Prisiminimais apie mokyklinius metus dalijosi rajono vicemerė Gitana Rašimienė, 29-osios laidos abiturientė, Girkalnio mokyklą baigusi prieš tris dešimtmečius. Gitana šiltai įvardijo kiekvieno klasės draugo vardą, su nuoširdžiu dėkingumo paminėjo kiekvieną mokytoją – reiklų ir dėmesingą, dalykišką ir rūpestingą, griežtą ir užjaučiantį - visus, kurie vedė pažinimo, mokslo, žmogiškumo keliu. Po tolimus metus prisiminimais klaidžiojo buvę Girkalnio mokyklos mokiniai – Raseinių garbės pilietis profesorius Kazimieras Lukauskas, profesorius Česlovas Kalenda, aktorius Stasys Nacius, o pedagogų senjorų širdis malonino ir skruostus drėkino šilti buvusių auklėtinių padėkos žodžiai. Mokyklos bendruomenę sveikino valdžios atstovai, švietimo darbuotojai ir kt.

 

   Popiet miestelio aikštėje skambėjo muzika kiekvieno skoniui -  koncertavo Virgis Valutonis ir  Panevėžio choras „Vanilinis Dangus“, kantri dainininkas Virgis Stakėnas  bei Labūnavos liaudiškos muzikos kapela „Barupė“.  Vakare svečius ir vietinius gyventojus suvienijo masinis jubiliejinis 600 m trasos bėgimas: kas galėjo – bėgo, kas norėjo – žingine keliavo, pedalų mėgėjai dviračiu trasą įveikė, o kas iki dviračių dar nepriaugo, triratukus galėjo minti... Nesvarbu, kokį būdą pasirinko, visiems, trasą įveikusiems, įteiktos atminimo dovanėlės. Pasportavę kas buvusių bendraklasių susitikimuose mokykloje būrėsi, kas diskotekoje šėlo, o patys ištvermingiausi net fejerverkų sulaukė.

 

   Sekmadienį visi skubėjo į  iškilmingas šv. Mišias  Girkalnio bažnyčioje, o visi kartu pasimeldę už miestelį, jo žmones ir ilgus gyvavimo metus, klausėsi Algirdo Januto (tenoras) ir jo solinio dainavimo klasės studentų koncerto.


 

Contact form

 

skaitytoja 2017-06-25 16:40:48 IP: 78.62.38.183

Kodel tiek melo apie koncertus???Šios dienos vardadieniai