2020-11-26, ketvirtadienis, 02:37.     Šiandien Girkalnyje saulė teka 08:26, leidžiasi 16:10, dienos ilgumas 7:44.

Girkalnyje edukacija „Kaip žmonės susikūrė raštą“

2016-04-26, paskelbė Giedrius Germanavičius
Girkalnyje edukacija „Kaip žmonės susikūrė raštą“

Širvintose įsikūręs VšĮ „Vikingų kaimas“ puoselėja gražias senovės lietuvių tautos tradicijas, organizuoja edukacines veiklas, primenančias mūsų krašto istoriją. Kartais gražus šio „Vikingų kaimo“ iniciatorių būrelis keliauja po visą Lietuvą, organizuodamas išskirtines edukacijas moksleiviams.

 


Balandžio 19 d. įspūdžiai Raseinių r. Girkalnio pagrindinės mokyklos pradinukams ilgai neišdils iš atminties, nes tą dieną Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos Girkalnio filiale jie dovanų gavo VšĮ „Vikingų kaimas“ nepamirštamą „gyvą“ edukaciją „Kaip žmonės susikūrė raštą“. Edukatorės Judita  Korsakienė ir jos pagalbininkė Agnė supažindino mokinius su rašto atsiradimo istorija bei priemonėmis, ant kurių buvo rašoma: molio ir vaško lentelėmis, papirusu, beržo tošimi ir kitomis medžiagomis. Mokiniai bandė iššifruoti ne tik dantiraščio subtilybes, bet ir senovės Egipto hieroglifus, arabiškus, kinų ir japonų rašmenis bei senovines germanų runas.

 


Mokinukai sužinojo ir pamatė, kaip gaminamas popierius sėmimo būdu. Kiekvienas turėjo galimybę šiuo būdu pasigaminti popierių, susikurti runų amuletą, pasigaminti unikalų, savo inicialais papuoštą skirtuką knygai. Mokiniai visose edukacinėse veiklose buvo aktyvūs dalyviai.

 


Dėkingi esame VšĮ „Vikingų kaimas“ edukologei Juditai Korsakienei ir jos pagalbininkei už nuostabią pamoką, už galimybę prisiliesti prie praeities lobyno.

 


Taip pat dėkingi   Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus vedėjai Jolantai Gudeikytei ir Girkalnio filialo bibliotekininkei Virginijai Šileikienei už suteiktą galimybę dalyvauti puikioje edukacinėje veikloje.

 

 

 


Pradinių klasių mokytoja Regina Klevinskienė
                                                               
 


 

Contact formŠios dienos vardadieniai