2020-06-02, antradienis, 14:04.     Šiandien Girkalnyje saulė teka 04:58, leidžiasi 21:59, dienos ilgumas 17:i.

Girkalnio seniūnijoje įgyvendinta vietos bendruomenių savivaldos programa

2015-06-26, Lina Anusevičienė, Girkalnio seniūnijos VBT sekretorė
Girkalnio seniūnijoje įgyvendinta vietos bendruomenių savivaldos programa

2015 metų kovo mėnesio 23 dieną Girkalnio seniūnijoje sprendėme, kam ir kaip paskirstyti lėšas, gautas iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

 

Girkalnio seniūnijoje susirinko per dvi dešimtis pačių aktyviausių ir daugiausiai visuomeniniame gyvenime dalyvaujančių Girkalnio seniūnijos darbuotojų, bendruomenių pirmininkų ir seniūnaičių. Prie jų prisijungė mokyklos, darželio ir religinės bendruomenės atstovai. Į Vietos bendruomenių tarybą (VBT) buvo išrinkti: Pramedžiavos seniūnaitijos seniūnaitis Jonas Vaičaitis, Girkalnio seniūnaitijos seniūnaitė Jūratė Dulevičienė, Dvareliškių seniūnaitijos seniūnaitė Janina Andraitienė, Kaimų bendruomenės ,,Biliūnai“ pirmininkė Vilma Račkauskienė, Pramedžiavos kaimų bendruomenės pirmininkė Lina Jašauskienė, kaimų bendruomenės ,,Girkalnis“ pirmininkas Klemensas Šaulys, kaimų bendruomenės „Girkalnis“ nariai Ramūnas Bružas, Indrė Matevičienė, Lina Anusevičienė,  Girkalnio Šv. Jurgio pastoracinės tarybos narė Ilma Garšvienė,  Pramedžiavos bendruomenės atstovė Vilija Skatikienė, Girkalnio seniūnijos seniūnė Justina Šaulienė.Patvirtinus VBT narius ir ilgai nesvarsčius tarybai vadovauti išrinkta Girkalnio seniūnaitijos seniūnaitė Jūratė Dulevičienė, jos pavaduotoja tapo Vilija Skatikienė, o sekretore – Lina  Anusevičienė.

 

Kur panaudoti šiemet gautas 1962 Eur, skirtus Girkalnio seniūnijai?  Pinigų mažai – norų labai daug. Šią dilemą sprendė kiekviena bendruomenė savame rate ir, atsakingai išdiskutavę, pateikė rašytinius prašymus Girkalnio seniūnijos VBT. Diskusijų  metu nustatyta, kad gyventojų prioritetinės sritys išlieka: infrastruktūros gerinimas ir kultūriniai renginiai

 

Pramedžiavos kaimų bendruomenė kreipėmės į Girkalnio seniūnijos vietos bendruomenės tarybą prašydami skirti lėšų bendruomenės namų laiptų remontui.  Šiai  bendruomenei buvo skirta 346 eurai. Už šią pinigų sumą nupirktos laiptų remontui reikalingos medžiagos: trinkelės, plytelės, cementas, plytelių klijai.  Pasitelkus statybos darbus  išmanančius bendruomenės vyrus buvo atnaujinti įėjimai į bendruomenės namus.

 

Biliūniškiai gautus 346 eurus paskyrė bendruomenės  šventei. „ Kaštonų žydėjimo“ šventė yra  tradicinis, bendruomenę ir seniūniją reprezentuojantis renginys, kasmet sutraukiantis daug dalyvių. Renginio metu pristatomi įvairiausi aksesuarai ir suvenyrai iš kaštonų, rengiama kaštonų vaistinė, todėl skirtos lėšos buvo panaudotos palapinių, suolų, stalų nuomai. Tai leido sukurti patrauklų šventės pristatymą, patogią aksesuarų ir suvenyrų pasiūlą šventės dalyviams ir svečiams.

 

 Kaimų bendruomenė „Girkalnis“  nariai  ir visa  Girkalnio miestelio bendruomenė aktyviai svarstė kaip efektyviai  panaudoti VBT skirtas lėšas. Visų žvilgsnis krypo į apgriuvusį prekyvietės paviljoną. Girkalnio prekyvietė  - įrengta miestelio centre, o pastatas, stalai, suoliukai sutrūniję,gadina miestelio vaizdą. Pastačius naujus stalus, suoliukus, nudažius pastatą būtų sukurtos geresnės prekiavimo sąlygos, pagerėtų estetinis pastato vaizdas, aplinka taptų gražesnė ir patrauklesnė. Šiam tikslui įgyvendinti VBT  skyrė 1000Eur. Atrodė, kad didelių darbų už tiek nepadarysi, bet...akys baisininkės, rankos darbininkės. Šiandien jau džiaugiamės puikiais darbo rezultatais. Pastatas atnaujintas iš pagrindų: pakeistos sienos, stogo danga,  aptverta tvora, sumontuoti vartai. Ir darbas puikus, ir vaizdas gražus. Dėkojame visiems, kurie buvo neabejingi įgyvendinant šį sumanymą. Reikėjo medienos- radome, reikėjo suvirinti vartus – padėjo, reikėjo apkalti sienas- pagelbėjo. Gera, kai šalia tiek daug gerų, supratingų žmonių, kurie negaili  laiko, jėgų ir nestokoja noro  puoselėjant miestelio aplinką.

 

Girkalniškiai įgyvendino VBT sprendimus - buvo atlikti visi numatyti darbai, o ir atvykę į miestelį svečiai neabejotinai žvilgsniu ar geru žodžiu įvertina jų gražius siekius.

Contact formŠios dienos vardadieniai