2020-06-01, pirmadienis, 22:39.     Šiandien Girkalnyje saulė teka 04:59, leidžiasi 21:57, dienos ilgumas 16:58.

Girkalnio mokyklos mokinių tėveliai skundžiasi vieno mokinio elgesiu (1)

Girkalnio mokyklos mokinių tėveliai skundžiasi vieno mokinio elgesiu

Savivaldybės mero pavaduotoją skambučiais pradėjo atakuoti Girkalnio mokyklos mokinių tėveliai, besiskundžiantys vieno mokinio elgesiu. Jų pasakojimais, penktokas smurtauja, terorizuoja klasės draugus, kitus mokinius ir net mokytojus, nederamai elgiasi pamokose, trukdo kitiems mokytis.

 

   Aptarti šią problemą Savivaldybės mero pavaduotoja pasikvietė berniuko klasės auklėtoją, socialinę darbuotoją, Girkalnio seniūnijos seniūnę, Vaiko teisių apsaugos skyriaus atstovę ir patį vaiką su mama. Į pasitarimą buvo kviečiama ir Raseinių rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus vyriausioji tyrėja Jurgita Čėsnienė, tačiau pareigūnė pati sakė nedalyvausianti ir žadėjo atsiųsti bendruomenės pareigūną. Deja, teisėtvarkos atstovai į susirinkimą neatvyko.

 

Kur slypi smurtaujančio vaiko elgesio priežastys?

   Šeima, kurioje auga minėtas vaikas, Vaiko teisių apsaugos skyriui seniai žinoma: motina, užauginusi daug vaikų, nuolat buvo specialistų akiratyje, nes yra linkusi glaudžiai pabendrauti su taurele. Blaiviaisiais laikotarpiais ji stengiasi rūpintis vaiku, tačiau panašu, kad audringas motinos gyvenimas turi įtakos vaiko elgesiui: berniukas neadekvačiai reaguoja į aplinkinių pastabas ir nesugeba suvaldyti pykčio - bet kokiam nesutarimui spręsti pasitelkia kumščius.

 

   Kaip pasakojo VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro socialinė darbuotoja darbui su socialinės rizikos šeimomis Dovilė Kvietkutė, pirmieji signalai apie nederamą berniuko elgesį gauti pernai spalį. Buvo sušaukta Vaiko gerovės komisija, paskirtos minimalios priežiūros priemonės. Berniukas nuolat lankė mokyklos socialinės pedagogės konsultacijas, lydimas motinos ir socialinės darbuotojos lankėsi VšĮ Raseinių psichikos sveikatos centre, Raseinių pedagoginėje psichologinėje tarnyboje buvo atliktas jo elgesio vertinimas, tačiau rezultatų nesimato - per pastarąjį mėnesį vėl užfiksuoti net 5 smurto atvejai.

 

   Motina jokių vaiko elgesio sutrikimų nepastebi, ji tvirtina, kad jos sūnus namuose elgiasi nepriekaištingai. Berniukas motinai pasakoja, kad mokykloje patys vaikai provokuoja konfliktus. Girkalnio seniūnijos seniūnė teigė, kad miestelio bendruomenė nesiskundžia šio vaiko elgesiu, net priešingai – jis paslaugus, pagelbsti renginių metu. Klasės auklėtoja taip pat sakė, kad su mokiniu galima susitarti – pamokų metu jis atlieka jam skirtas užduotis.

 

   Išklausius klasės auklėtojos, socialinės darbuotojos, seniūnės, motinos ir berniuko pasakojimų, neabejojama, kad vaikui dėl elgesio sutrikimų reikia specialistų pagalbos, tačiau prieita prie išvados, kad ir pati mokyklos bendruomenė turi keisti požiūrį į šį vaiką.

 

   „Atrodo, visi dirbo – ir mokytojai, ir socialiniai darbuotojai, ir kiti specialistai, berniukui paskirtos minimalios priežiūros priemones, pateikta tų priemonių vykdymo ataskaita, tačiau rezultato nėra, vadinasi, kažką darome ne taip“, - įsitikinusi mero pavaduotoja G. Rašimienė. Pasitarimo dalyviams ji pabrėžė, kad visa mokyklos bendruomenė – tiek mokiniai, tiek pedagogai, tiek aptarnaujantis personalas turi būti informuoti, jog į šį vaiką būtina pakeisti požiūrį - stengtis jo neprovokuoti, apie tai pranešta ir Girkalnio pagrindinės mokyklos direktoriui. Vicemerė susisiekė ir su Raseinių psichikos sveikatos centru bei prašė atkreipti į šį vaiką dėmesį ir suteikti jam reikalingą pagalbą.


 

Contact form

 

Girkalniskis 2017-03-15 17:28:41 IP: 78.62.38.183

Šitam vaikui tikrai reikalinga skirti daugiau dėmesio.Visi nori užglaistyti,o kaip įvyksta rimti nusikaltimai,tada ojojoi.Šios dienos vardadieniai