2020-06-02, antradienis, 13:02.     Šiandien Girkalnyje saulė teka 04:58, leidžiasi 21:59, dienos ilgumas 17:i.

„Girkalnio griežynė -2018“ jau praeityje

2018-08-30, Justina Šaulienė
„Girkalnio griežynė -2018“ jau praeityje

Rugpjūčio 25 dieną, šeštadienį, Girkalnyje  suskambo  „Šimtmečio Girkalnio griežynė - 2018“, kuri į miestelį sukvietė daugybę svečių: sportininkų ir muzikantų, sporto sirgalių ir lietuviškos muzikos gerbėjų.

 

Jau nuo 10 valandos ryto  liejosi prakaitas krepšinio aikštelėje, nes dėl geriausiųjų vardo kovojo dešimt komandų. Apsiniaukęs  dangus nė kiek nesutrukdė krepšinio entuziastams. Renginys vyko  Girkalnio pagrindinės mokyklos sporto salėje, kurioje nuolat aidėjo sirgalių palaikymo šūksniai, buvo pralaimėjimo kartėlio ir pergalės džiaugsmo.  Ačiū sporto organizatoriui Girkalnyje Edvinui Mockaičiui už šį gražų renginį, už atsidavimą ir norą „kaitinti‘ girkalniškių sportines aistras, burti bendraminčius.  

 

Įdienojus,  Vingio gatvės vasaros estradoje, jau šmaikštavo muzikantai, tryliktąjį  kartą atvežę girkalniškiams skambių dainų, trankių polkų, svajingų valsų ir gražių nuoširdžios bendrystės valandų. Nuo pirmo muzikos akordo žiūrovų nereikėjo raginti nei dainuoti, nei ploti – švelnūs armonikos tonai vedė juos jaunystės atsiminimų takais, primindami kadaise dainuotas dainas, gegužinių nuotaikas ar kaimo vakarėlių linksmybes. Visus susirinkusius   linksmino kapelos iš skirtingų Lietuvos kampelių: Radviliškio rajono  Šeduvos kultūros namų liaudiškos muzikos kapela ,,Užuovėja“ (vadovas Edvinas Kažukauskas), Tauragės kultūros centro  Skaudvilės skyriaus liaudiškos muzikos kapela „Dobilas“ (vadovė Rasa Bartkuvienė), Mažeikių rajono Tirkšlių kultūros centro liaudiškos muzikos kapela ,,Subatvakaris“  (vadovas Antanas Erlickas),Šakių rajono Girėnų bendruomenės centro liaudiškos muzikos kapela ,,Girėnai“ (vadovas Mindaugas Lenktys), Kauno rajono Sargėnų ir Vytėnų bendruomenės centro kapela „Šlamutis“ (vadovas Juozas Gricius), Radviliškio rajono Baisogalos kultūros centro netradicinė kapelija „Dainoriai” (vadovas Paulius Kablys),   Raseinių rajono kultūros centro Girkalnyje liaudiškos muzikos kapela ,,Gojus“ (vadovė Sigita Vaitiekūnienė).

 

Gera buvo šventėje išgirsti  LR seimo nario Arvydo Nekrošiaus padėjėjo Kęstučio Užemecko, LR seimo narės Vidos Ačienės padėjėjos Jūratės Garliauskienės, Raseinių rajono savivaldybės mero Algirdo Griciaus, tarybos nario Vaido Kuzmarskio, Milašaičių, Gervinės,  Grajauskų bendruomenių atstovų sveikinimo žodžius. Gausiame  renginio žiūrovų būryje malonu buvo  sutikti  tarybos narį Joną Vazgį, Viduklės seniūnijos seniūnę Daivą Ulinskienę, Gintautą Mikolaitį.

           

Ilgai laukta šventė nuvilnijo per  visą Lietuvą, nes žiūrovų sulaukėme iš Kauno, Jurbarko, Kelmės rajonų, iš Palangos, Vilniaus, Kėdainių. Toliausiai ir anksčiausiai atvykę buvo apdovanoti prizais. Jų amžius svyravo nuo kūdikio iki 90- metės močiutės. Prapliupęs lietus šiek tiek sumažino liaudiškos muzikos entuziastų gretas, bet šventei tikrai nepakenkė. Linksmai sukosi poros dvelkiant šiltam lietučiui, o šaunuoliai muzikantai nuolat jas gyrė.

 

Tryliktoji „Girkalnio griežynė -2018“ jau praeityje. Džiaugiamės gražiu darbo rezultatu, liūdime dėl nesėkmių, kurios nuo mūsų nepriklausė: neišpildėme žiūrovų lūkesčių, nes neatvyko jų lauktos kapelos, subjurusio oro išsigando kai kurie prekybininkai. Bet kiekvieno, mažo ir paaugusio, jauno ir vyresnio amžiaus šventės svečio   liūdesį stengėmės išsklaidyti virtualioje erdvėje, kurioje  galėjo paslidinėti, kopti į kalnus, keltis įmantriu liftu, vairuoti sportinį automobilį, įveikti aukščio baimę.  Ačiū  „VR Taškas“ atstovui Algirdui už šią įdomią pramogą, kurią mums visiems padovanojo kaimų bendruomenė  „Girkalnis“. 

 

Vakarinis šventės siautulys su grupe „TABASCO“ – nepakartojamas. Tiek šokančio, dainuojančio, linksmai dūkstančio jaunimo vargu ar dažnai galime išvysti? Ačiū jiems už gražią šventės baigtį, už mokėjimą švęsti ir būti aktyviems, už supratingumą ir toleranciją.

 

Organizatorių  vardu už finansinę paramąnuoširdžiai  dėkojame šventės rėmėjams: Raseinių rajono Savivaldybei, Raseinių kultūros centrui ir visiems geros valios žmonėms,  kuriuos išvardinti neužtektų ir viso puslapio. Ačiū už gerumą ir nuoširdumą.

 

                      Nutilo šventės akordai, prisiminimuose liko patikusios dainos posmas, šmaištus muzikantų juokelis ir nuoširdūs žiūrovai.   Tokių žiūrovų- dalyvių linkėčiau kiekvienai šventei, nes tai yra geriausias įvertinimas ir įrodymas, kad renginys tiko, patiko ir pavyko.

                                                                                            

Jono Vazgio nuotraukos

Contact formŠios dienos vardadieniai