2020-06-02, antradienis, 14:12.     Šiandien Girkalnyje saulė teka 04:58, leidžiasi 21:59, dienos ilgumas 17:i.

Edukacinė popietė Girkalnio bibliotekoje (1)

2017-11-17, paskelbė www.mano Raseiniai.lt
Edukacinė popietė Girkalnio bibliotekoje

2017-ieji metai paskelbti Tautinio kostiumo metais. Šiai progai paminėti Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos Girkalnio filialas organizavo edukacinę popietę „Pažink savo tautinį kostiumą“.

 

Jos metu buvo trumpai apžvelgta tautinio kostiumo atsiradimo istorija. Daug gražių spalvų renginiui suteikė Raseinių kultūros centro Girkalnyje saviveiklininkų šokiai, dainos, tautiniai drabužiai, kuriuos demonstravo Girkalnio seniūnijos gyventojai.

 

Popietėje svečiavosi Raseinių Viktoro Petkaus pagrindinės mokyklos mokytoja metodininkė Gražina Šimkevičienė su moksleivėmis. Viešnios buvo pasipuošusios visų Lietuvos etnografinių regionų kostiumais, kalbėjo apie jų dalių ir detalių simbolines reikšmes, padainavo liaudiškų dainų ir pamokė tautiškų šokių.

 

Jonas Vaičaitis - mokytojas senjoras, atsinešė klumpes. Labai įdomiu apavu vaikai susidomėjo ir norėjo įsispyrę jas išmėginti. Danutė Tamašauskienė (buvusi mokytoja) atsinešė senovinę lino drobę ir kažkada jos mokinių austas juostas. Buvo įdomu pačiupinėti ir pasiklausyti pasakojimų apie tautinius drabužius.

 

Popietėje netrūko šurmulio, malonių pašnekesių, vartėme senų nuotraukų albumus, knygas ir žurnalus tautinio kostiumo temomis.

 

Esame dėkingi Girkalnio seniūnei, parėmusiai renginį dovanomis, vaišėmis. Taip pat Girkalnio mokyklai ir darželiui, kurie yra patys aktyviausi bibliotekos renginių dalyviai.

 

Kviečiame visus į Girkalnio biblioteką turiningai praleisti laiką ir apžiūrėti Girkalnio seniūnijos tautinių drabužių ir nuotraukų parodą.

 

Virginija Šileikienė,

RMMVB Girkalnio filialo vyresn. bibliotekininkė

Contact form

 

Rugile 2017-11-17 19:21:44 IP: 78.60.77.180

Labai graži priemonė,nuostabu, kad aiškinama vaikams apie įvairių Lietuvos regionų rūbus. Mylėkime savo Lietuvos papročius ir išsaugokime ateinančiom kartom.Virginijai,SĖKMĖS!Šios dienos vardadieniai