2021-01-21, ketvirtadienis, 01:43.     Šiandien Girkalnyje saulė teka 08:39, leidžiasi 16:45, dienos ilgumas 8:6.

Atmintinė pastatų savininkams

2017-01-25, Justina Šaulienė
Atmintinė pastatų savininkams

     Nuo 2017 m. sausio 1 d. keičiasi rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą mokėjimo tvarka (Pagal Raseinių rajono savivaldybės tarybos 2016 m. spalio 27 d. sprendimą Nr.TS-370). Keisis ir Raseinių rajono savivaldybės tarybos nustatytos rinkliavos mokesčio lengvatos.

 

   Pagal naują mokėjimo tvarką, rinkliavos mokėtojai bus nekilnojamojo turto savininkai. Mokestį sudarys pastovioji ir kintamoji dalis.

 

    Pastovioji dalis gyventojams priklausys nuo turtiniame vienete deklaruotų (arba gyvenančių) asmenų skaičiaus.

 

   Kintamoji dalis daugiabučiuose namuose, kai naudojamasi bendrais konteineriais, nuo gyventojų skaičiaus, privačiuose namuose nuo konteinerių talpos, kiekio ir ištuštinimo dažnumo.

 

   Siekiant mažinti rinkliavos dydžius, skatiname gyventojus atliekas rūšiuoti, antrines žaliavas šalinant į individualius ar kolektyvinius antrinių žaliavų (spalvotus) konteinerius, kad kuo mažiau susidarytų mišrių atliekų. Taip mes sumažinsime atliekų surinkimo išlaidas ir apdorojimo išlaidas „vartų mokestį“.

 

Kuo gali prisidėti savininkai, kad įgyvendinant naują tvarką, kiltų mažiau klausimų ir problemų:

  •     Pateikti pilną informaciją atliekų surinkėjui apie turimus konteinerius.
  •     Pasitikrinti, ar Nekilnojamojo turto registro išraše yra įregistruotas pastato, kuriame gyvenate, adresas, nuosavybės teisės, ar pastato paskirtis – gyvenamoji.
  •     Pasitikslinti, ar pastate gyvenantys asmenys yra deklaruoti, ar yra deklaruotų, bet negyvenančių asmenų. Dėl duomenų tikslinimo kreiptis į savo seniūniją.
  •     Visi rinkliavos mokėtojai, gyvenantys pastate, privalo pasitikslinti savo atsiskaitymus už praėjusį laikotarpį (iki 2016 m. gruodžio 31 d.) ir nedelsiant apmokėti skolas. Kilus klausimų dėlnepriemokų ir skolų, skambinti tel. (8 428) 79 570.
  •  

DĖL KOMUNALINIŲ ATLIEKŲ KONTEINERIŲ SUTARČIŲ ATNAUJINIMO

   Siekiant užtikrinti, kad mokestis už komunalinių atliekų išvežimą ir sutvarkymą būtų teisingai paskaičiuotas visiems atliekų turėtojams, Raseinių rajone iki vasario 17 d. vykdoma buitinių atliekų konteinerių inventorizacija, su gyventojais atnaujinamos komunalinių atliekų konteinerių panaudos sutartys. UAB „Raseinių komunalinės paslaugos“ darbuotojai gyventojų patogumui atvyks į namus, o neradus gyventojų namuose bus paliktas raštiškas pranešimas kreiptis į įmonę žemiau nurodytais būdais.

 

   UAB „Raseinių komunalinės paslaugos“ tikisi gyventojų supratimo ir geranoriškumo bei kviečia nieko nelaukiant atnaujinti, papildyti ar iš naujo sudaryti komunalinių atliekų konteinerių panaudos sutartį. Gyventojams, kurie iki vasario 17 d. neatnaujins ar nepasirašys sutarčių, mokestis už atliekų išvežimą bus skaičiuojamas pagal komunalinių atliekų susikaupimo normatyvus deklaruotam gyventojų skaičiui.

 

 

Dėl panaudos sutarčių atnaujinimo kreiptis:
Raseinių mieste, Raseinių sen., Kalnujų sen., tel. 8 652 48 199, adresas: Žemaičių g. 10
Ariogalos mieste, Ariogalos sen., Betygalos sen., tel. 8 616 37 234
Girkalnio sen., tel. 8 600 42 111
Šiluvos sen., tel. 8 656 68 046
Pagojukų sen., tel. 8 656 4 5901
Viduklės sen., Nemakščių sen., Paliepių sen., tel. 8 655 58 116
Dėl informacijos apie mokesčius ir sąskaitas kreiptis tel. (8 428) 79 570

Contact formŠios dienos vardadieniai