2021-04-18, sekmadienis, 17:45.     Šiandien Girkalnyje saulė teka 06:19, leidžiasi 20:40, dienos ilgumas 14:20.

Atėjo padangų keitimo sezonas, o kur dėti nusidevėjusias?

Atėjo padangų keitimo sezonas, o kur dėti nusidevėjusias?

Visoje Lietuvoje, kaip ir kiekvieną pavasarį, atėjo padangų keitimo metas. Mūsų rajonas – ne išimtis, šiuo metu visos Raseinių raj. veikiančios ir padangų montavimo paslaugą teikiančios įmonės turi daugiau darbo nei įprastai, tačiau ar tik jos? Štai kovo mėnesį UAB „Raseinių komunalinės paslaugos“ surinko ir atliekų tvarkytojui „Ekobazė“ galutiniam tvarkymui perdavė apie 70 t bešeimininkių, niekam nereikalingų, bet pavojų gamtai ir žmogui kėlusių padangų.

 

Didžiausias padangų kiekis surinktas Ramonų k., Pašaltuonio k., Girkalnio k. ir Ariogaloje.


   Papildomam bešeimininkių atliekų surinkimui bei aplinkos tvarkymui Raseinių raj. savivaldybė turėjo skirti papildomas lėšas. Taigi, ką reikėtų daryti gyventojams su nusidėvėjusiomis padangomis, kad komunalininkams nebereikėtų kiekvieną dieną rankioti netinkamai atsikratytų padangų ir būtų sutaupyti mūsų visų pinigai bei išsaugota švari gamta ir mūsų sveikata? Raseinių rajono gyventojai turėtų žinoti, kad nebereikalingų padangų negalima maišyti su komunalinėmis atliekomis, dėti prie kolektyvinio naudojimo buitinių atliekų konteinerių, juolab mesti į pakeles, pamiškes, ar deginti. Neteisingai tvarkant padangas ne tik keliame netvarką, apsunkiname atliekų surinkimo darbus vykdančių įmonių darbą, švaistome pinigus, bet ir keliame grėsmę savo sveikatai. Degančią gumą sunku užgesinti, o užsidegus didesniam padangų išsiskiria kancerogeninės, vėžį sukeliančios medžiagos, taip pat padaroma didžiulė žala gamtai.

 

   UAB „Raseinių komunalinės paslaugos“ direktorius Rolandas Butkus teigia įmonė ir visi joje dirabantys darbuotojai kiekvieną dieną kaip įmanydami stengiasi, kad visi važiuotume tinkamai nuvalytomis gatvėmis, vaikščiotume švariais, tvarkingais šaligatviais, kad miestas būtų papuoštas, žydintis gražus ir saugus. Dėl šios priežasties, padangų rinkimo darbams skyrėme prioritetą, netgi teko šiek tiek atidėti kitus darbus, kad kaip įmanoma greičiau surinktume ir iš mūsų rajono išvežtume visas 70 t ilgai kraštovaizdį darkiusių padangų. Labai smagu, kad operatyvus darbas davė rezultatų ir per trumpą laiką pavyko išvežti tokį nemažą kiekį padangų, tačiau kiek laiko galėsime džiaugtis švaresne ir sveikatai pavojaus nekeliančia aplinka priklauso nuo visų rajono gyventojų.

 

   Naudotas, iki 1,18 m skersmens, nebereikalingas padangas Raseinių rajono gyventojai gali nemokamai pristatyti į Andrušaičių aikštelę. Taip pat, gyventojai pirkdami naujas padangas, platinimo vietoje visuomet gali palikti nusidėvėjusias padangas nemokamai, tuo atveju, jeigu atiduodamos padangų atliekos, skirtos tam pačiam transporto priemonės tipui, ir padangų atliekų skaičius, skaičiuojant vienetais, atitinka jo perkamų padangų skaičių.

 

   Jei kyla klausimų, kur dėti tam tikras atliekas, ar kaip rūšiuoti, galima skambinti UAB „Raseinių komunalinės paslaugos“ Atliekų tvarkymo padalinio vadovei Živilei Žalabinaitei tel. 8 641 80 072

 

Asociatyvi nuotrauka

Contact formŠios dienos vardadieniai