2021-02-27, šeštadienis, 00:18.     Šiandien Girkalnyje saulė teka 07:24, leidžiasi 18:02, dienos ilgumas 10:37.

2019 -ųjų metų paskutiniai akordai Biliūnuose

2019-12-16, paskelbė www.mano Raseiniai.lt
2019 -ųjų metų paskutiniai akordai Biliūnuose

Nenumaldomai greitai bėgantis laikas vis sparčiau varto kalendoriaus lapelius. Galėtume sakyti, kad laikas, bet iš tikrųjų gyvenimas nepamiršta mūsų nė vienai sekundei. Susimąstęs supranti, kad beprasmiškai leisdamas laiką pats iš savo gyvenimo ištrini ne tik sekundes, bet ištisas dienas. Įvykiais, jausmais, metų laikais kalbantis laikas kasdien sustoja prie mūsų namų durų, ką nors prie jų palikdamas.

 

   Draugėn susirinkę biliūniškiai lakoniškai nužvelgė nueinančius metus ir pripažino, kad visų dėka jie nebuvo nuobodūs ir beprasmiški. Metus pradėjome kartu bandydami atsakyti į retorinį klausimą ,,Nuo ko viskas prasideda“? Seniūnaičio K. Vaitkevičiaus iniciatyva visos bendruomenės moterys buvo pasveikintos Tarptautinės moters dienos proga. Žydėjom kartu su kaštonais jų šventėje, gražinome aplinką. Biliūnų kaimo bendruomenė, dalyvaudama mokymuose, kartu su Raseinių rajono skaitmeniniais lyderiais tapo „Prisijungusios Lietuvos" nare. Kitoms kadencijoms buvo persirinkta didžiausia vietos valdžia: seniūnaitis ir bendruomenės pirmininkė. Sėkmingai įgyvendinome projektą „Tradicinė Kaštonų žydėjimo šventė". Surengę keletą renginių, šiandien prisimindami kelių eismo taisykles ir pasidalindami šviesą atspindinčias priemones, tęsiame saugaus eismo bendruomenėse projekto įgyvendinimą. Tapome praeitų metų respublikinio saugaus eismo bendruomenėse konkurso II vietos nugalėtojais. Savo bendryste prisidėjome prie Raseinių r. savivaldybės gauto Auksinės krivūlės apdovanojimo. Gavome Raseinių rajono policijos komisariato viršininko A. Košiko padėką už bendradarbiavimą ir pagalbą kuriant saugią gyvenamąją aplinką, stiprinant teisėtvarką. Kartu su rajono aktyviausiais bendruomeniečiais po Čekiją keliavo V. Baltkojis. J. Januškytė su N. Buzienė Biliūnams atstovavo bendruomenių sąjungos metų apibendrinimo renginyje Pakalnės kaimo sodyboje. Džiaugiamės, kad naujos nuorodos ir informaciniai stendai apie lankytinas Raseinių rajono vietas neaplenkė Biliūnų. Kad pasauliui įdomu, kaip Biliūnuose gyvena ir sugyvena žmonės liudija „Ūkininko patarėjo" ir „Alio Raseiniai" laikraščiuose spausdinti straipsniai ir ženklus turistų pagausėjimas.

 

   Susitikime su Girkanio seniūnijos seniūne J. Šauliene ir jos pavaduotoja L. Anusevičiene. Susitikimo metu vietos gyventojai domėjosi kelio, vedančio į Biliūnus, remontu, šiukšlių išvežimo tvarka bei daug diskusijų ir didelio vietos gyventojų pasipriešinimo sulaukusi, niekada su biliūniškiais nederinta, naujos atliekų tvarkymo aikštelės įrengimo vieta. Atsakymo, kas kaltas dėl reprezentacinėje bendruomenės vietoje numatomos įrengti atliekų tvarkymo aikštelės neišgirdome, bet baigiamasis seniūnės sakinys:

   - Man vis tiek kur stovės ta aikštelė Biliūnuose! - ir buvo atsakymas... į visus klausimus.

 

   Kaip gerai, kad ne visiems taip atrodė. Biliūniškiai dėl atliekų aikštelės vietos keitimo raštiškai kreipėsi į rajono Savivaldybės merą, administracijos direktorių, tarybos narę J. Garliauskienę. Ir pasirodo, kad visos problemos yra išsprendžiamos, kai tik jos sprendžiamos.

 

   Šiandien biliūniškiai tradiciškai įžiebę savo kalėdinę eglutę yra labai dėkingi Raseinių rajono savivaldybės darbuotojams ir tarybos narei J. Garliauskienei už paliktą bendruomenės tradiciją ir galimybę Naujuosius metus pasitikti prie savo žaliaskarės eglės, o ne prie šiukšlių konteinerių. O už tris savaites nemokamai elektra maitinamas eglutės lemputes esame dėkingi bendruomenės nariui P. Kriaučiūnui. Matant nuo 5 valandos ryto, gerą valandą betiksliai įjungtą kaimo apšvietimą, pagalvoji, kad tiek energijos tikrai galima panaudoti kilnesniam reikalui.

 

   Dėkodama už bendrystę, kaimynystę, susiklausymą, bendruomenės reprezentavimą, smagias ir gražias akimirkas, linkiu gyventi taip, kad jums patiems ir šalia jūsų gyvenantiems būtų gera, o pristigus jėgų ir noro pareigos žodį reikia - garsiai pakeiskite į žodį noriu.

 

Bendruomenės pirmininkė Vilma Račkauskienė

Contact formŠios dienos vardadieniai