2021-06-12, šeštadienis, 20:54.     Šiandien Girkalnyje saulė teka 04:52, leidžiasi 22:08, dienos ilgumas 17:15.

10 vieningų, kūrybiškų ir bendruomeniškų metų

2018-11-04, paskelbė Lina Jašauskienė
10 vieningų, kūrybiškų ir bendruomeniškų metų

Jei ir dingtų visi keliai, vis vien žmonės eitų pas Žmones, kad ištiesę vienas kitam rankas ir suglaudę pečius drąsintų vienas kitą naujiems iššūkiams ir galimybėms, suteiktų vilties ir tvirto pasitikėjimo savimi, įveikiant  nuolatinius pokyčius ir permainas mūsų gyvenime...

Kelias atvedė mūsų ir aplinkinių kaimų kaimo gyventojus ir svečius, saulėtą ir nerudeniškai šiltą spalio 20 dieną, į Pramedžiavos kaimų bendruomenės 10-mečio šventę.

2008-10-01 oficiali bendruomenės įsikūrimo data. Taigi, bendruomenei jau dešimt metų per kuriuos pramedžiaviškiai ir aplinkinių kaimų gyventojai sukūrė savo namus, kiekvienas į juos įdėdamas savo indėlį. Bendruomenės namų kūrimąsi atspindi Pramedžiavos kaimų bendruomenės vėliava, kurioje pagrindinis akcentas- namukas. Iš pradžių namelyje  gyveno 23 žmonės, dabar jau 134.  Daugėjo žmonių, daugėjo ir bendrai atliktų darbų.

Neįmanoma visų darbų ir išvardinti. Paminėsime tik keletą, kurių dėka kaimo žmonių gyvenimas tapo kokybiškesnis. Svarbu tai, kad suremontavome bendruomenės patalpas, įrengėme vaikams ir jaunimui sporto salę, vaikų žaidimų aikštelę, įsigijome reikalingą buitinę techniką, aplinkai tvarkyti inventorių.

Daug dėmesio skyrėme kultūrinei veiklai. Kaimo bendruomenės nariai vyko į išvykas, kurios driekėsi nuo artimiausių taškų-Naukaimio ar Plaušinių piliakalnių iki tolimiausių-Latvijoje Venstspilio miesto ar Estijoje Saaremo. Kelia vome pėsčiomis, dviračiais, autobusu. Mūsų bendruomenėje įvairiu laikotarpiu veikė trys teatro studijos, nuo bendruomenės įsikūrimo propaguojame senovinius ir šiuolaikinius amatus. Šioje srityje esame rengę apie 40 edukacinių mokymų. Ir ko tik mes neišmokome gaminti: lieti muilą, žvakes, užsiimti simegrafija, sutažu, fotografuoti,  gaminti papuošalus iš odos, nėrimo vašeliu,  mezgimo ir t.t. Savo gaminius eksponavome įvairiose rajono ir kitų rajonų parodose, dovanojome kaimo bendruomenės nariams, papuošėme savo namus. Kai kurie darbai iškeliavę į Latviją ir Estiją. Šiuo metu esame užsiėmę ilgalaikiu visuomeniniu darbu-kuriame muziejus. Jie abu kuriami mokyklos patalpose. Vienas iš jų bus kraštotyros muziejus(jo vadovai Vida ir Jonas Vaičaičiai) o kitas mokyklos muziejus(vadovė A. Račienė). Jame galės susirinkę buvę mokyklos mokiniai prisiminti praėjusias mokslo  dienas.

Bendruomenės narių darną rodo, bet kada susiburianti didesnė ar mažesnė komanda, kuri ruošia įvairius renginius ir programas. Bendruomenės 10-čio renginys-tai dar vienas įrodymas, kad dirbame visi sutartinai kartu. Reda Vičiūnienė ir Bronė Krencienė rinko renginiui poetų eiles, Vida Miniotaitė ir Rūta Rukšėnaitė Kleivienė puošė sceną, Kristina Vilkaitienė rengė fotografijų parodą, Rasma Poškevičiūtė- skaidres, Angelė Račienė ir jos komanda tvarkė bendruomenės aplinką, Rimutė Bakutienė, Onutė Bajorinienė, Aldona Vaičienė, Rasa Rūkštelienė ir Nijolė Kleivienė ruošė vaišių stalą.

Visus susirinkusius dainomis, valsais, polkomis linksmino pramedžiaviškių kaimo kapela „Alksna“ bei Raseinių rajono Trečiojo amžiaus universiteto lietuvių liaudies šokių ansamblis.

O mūsų nuveiktais darbais džiaugėsi, sveikinimo ir padėkos žodį tarė, bei dovanas dovanojo ir prie arbatos puodelio bendravo gausus būrys svečių: Raseinių rajono savivaldybės meras Algirdas Gricius, Raseinių rajono savivaldybės mero pavaduotoja Gitana Rašimienė, Raseinių rajono tarybos nariai: Ona Babonienė, Aldona Radčenko, Jonas Vazgys, Linas Bielskis, Vaidas Kuzmarskis, ūkininkas Edmundas Jonyla, UAB „Raseinių vandenys“ direktoriaus pavaduotojas strateginiam planavimui Gintautas Mikolaitis, Girkalnio seniūnė Justina Šaulienė ir nuolatinis mūsų švenčių rėmėjas, mūsų kraštietis, IĮ „Autolera“ savininkas Ramūnas Paulauskas.

Per 10 metų Pramedžiavos kaimų bendruomenės žmonės išliko vieningi, bendruomeniški, kūrybingi. 10 metų turime beveik kiekvieną mėnesį susirenkančią 9 asmenų valdybą, vadovaujamą aktyvios, kūrybingos, visada suspėjančios ir visus mus į priekį vedančios bendruomenės pirmininkės Linos Jašauskienės.

10 metų mūsų kaimo bendruomenės nariai keliavo keliu, kuris turėjo vieną tikslą-burtis draugėn, siekti bendrų tikslų, sutartinai dirbti bendruomenės labui. Tikimės, kad ateityje dar kartu ilgai keliausime ir minėsime Pramedžiavos kaimų bendruomenės ne vieną jubiliejų.

 

 

 

 

                                                      Bendruomenės valdybos narė Kristina Vilkaitienė

 

 

Contact formŠios dienos vardadieniai